Zavrieť

Porady

DPH vlastná daňová povinnosť

ahojte poraďáci, potrebujem sa poradiť ako účtujete v pohode JU platenie DPH, v ostatných záväzkoch som si pridala nový záznam - len neviem kam vpísať dph - do ktorého poľa -
základ 19%dph celkom
základ 10%dph celkom
základ 0%
predkontácia - cVNdph
členenie dph - PN
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    luluhaha Pozri príspevok
    ahojte poraďáci, potrebujem sa poradiť ako účtujete v pohode JU platenie DPH, v ostatných záväzkoch som si pridala nový záznam - len neviem kam vpísať dph - do ktorého poľa -
    základ 19%dph celkom
    základ 10%dph celkom
    základ 0%
    predkontácia - cVNdph
    členenie dph - PN
    Ďakujem za rady
    ked vypočítaš DPH, nastavíš sa hore na lište na: záznam - uzavrieť - a Pohoda ti vygeneruje ostatný záväzok, ktorý potom pri úhrade čiastky dph spáruješ

    ak by som to robila ručne ako píšeš, tak by som čiastku dph vpísala do políčka "základ 0% - iba samotnú dph-čku, ostatné peňažné polia by som nechala prázdne, pretože podľa predkontácie ti to aj tak zaradí do "dph"

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    luluhaha Pozri príspevok
    to vygenerovanie musí byť ešte v roku 2008? čiže to pôjde ako OZ do roku 2008?
    pýta tam aj dátum uzavretia, tak to by som dala 31.12.2008, a určite to bude v roku 2008

    DPH vlastná daňová povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.