Zavrieť

Porady

Terasova strecha

Dobry den. Hladam niekoho alebo firmu ktora sa zaobera zateplovanim striech. Material nato mam polistiren a na nom je hned nalepena ipa. prosim pošlite nejake skusenosti a odporučania. Dakujem Som z Trnavy
Naposledy upravil maruska 100 : 26.01.09 at 12:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Doplň informácie
    Predpokladáš že to bude Terasa alebo len strecha. Aký typ polystyrénu si použil ( objemová hmotnosť alebo typ). Pod pojmom IPA - asfaltový pás "aký" s akou nosnou vložkou ...

    maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

    maruska 100
    Dik. Neviem o stavebníctve toho moc. Tak dufam že to napišem spravne. Mam klasicky barak štvorec s atikou. na streche je nalepena ipa je tam asi 15rokov. Moja predstava (nožno len laicky postup) je že na tuto vrstvu sa položí polystyren ktorí mam doma. Je 12cm. hrubí tvrdený a na nom je nalepené niečo podobne IPE a s každej strany to ptečnieva 10cm. Malo by sa to poprekladat a horakom polepit spoje. A ja by som chcel na tuto vrstvu potiahnut ešte jednu vrstvu niečoho podobneho IPE. ževraj teraz je niečo ako guma tieš sa to lepy a je to elastické. Neviem či je treba tie tabule polystyrenu aj uchytavat nejakímy hmoždynkamy,či je tam treba nejake odvetravanie alebo čo je podla vas najlepšie. Budem vdačny za každu radu. Dakujem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    O aký polystyrén sa jedná.Možno budete mať na obaloch neaký odkaz na www stránky firmi ktorá to vyrába.Takto sa dá len ťažko poradiť.Polystyrén ako taký na strechu nepatrí.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Maruška a čo keby si sa rozhodol/dla či si žena , alebo muž? Otázky zadávaš v ženskom rode a komunikuješ v mužskom. Myslím, že tu zbytočne strácajú poraďaci čas... A ak si žena tak"klobúk dole" k tvojej gramatike

    maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

    maruska 100
    Tak poradaci čas nestracaju. Ja som sem prihlasoval mamu a teraz potrebujem radu ja tak sa nechcem nanovo prihlasovat pod dalšim menom. A prepač že niesme všetci tak inteligentný ako si ty. A myslim že je dvoležite aby si človek našiel to čo hlada.

    A ktomu polystyrenu. Ja som to zohnal tak podrukouv, vyraba to firma Rigips

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    maruska 100 Pozri príspevok
    A myslim že je dvoležite aby si človek našiel to čo hlada.
    ďakujem za odpoveď a som rada že si našiel hlavne sám seba

    kaps je offline (nepripojený) kaps

    ZŤP, ekonóm práce kaps
    Z tvojho článku nie je celkom jasné či sa tá terasa používa len ako plochá strecha. Totiž polystyrén sa nemôže zaťažovať /príliš/, napr. chodiť trvale po ňom. Na strechu sa musí upevniť, lebo ho odnesie vietor. Tá malá vrstva lepenky neslúži ako izolačná vrstva proti zatekaniu. Po upevnení tabúľ na strechu, je nutné ich zakryť. Lepenka nie je vhodná, pretože sa lepí plameňom, čo polystyrén zlikviduje. Treba na to strechu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.