Zavrieť

Porady

Vyučtovanie energií

Dobrý deň, poprosila by som vás o radu. V roku 2009 budem fakturovať vyučtovanie energií k 31.12., kt. výsledkom bude preplatok. To znamená, že peniažky budem ja vracať nájomcom.Moja otázka znie, ako to zúčtovať v r. 2009. Bude to PP al. v r. 2008 ID vytvoriť nejakú rezervu, či časovo to rozlíšiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    ZDravím všetkých vraciam sa späť k tejto otázke, lebo do dnešného dňa si s ňou neviem poradiť. Preplatok za energie som vyučtovala formou dobropisu v januári 2009, ale jedná sa o preplatok obdobia r. 2008.Prosím vás ako to správne zaúčtovať v PU?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vyúčtovanie energií nájomníkom k 31.12.2008 je účtovným prípadom roku 2008 - žiadna tvorba rezervy, resp. časového rozlíšenia.
    Prosím o radu : S.r.o. prenajíma byty fyz. osobám/občanom/
    Vúčtovanie byt. podnikov za nájomné je vždy až v máji nasledujúceho roku./t.z, že za rok 2007 je vyúčtovanie v máji 2008. Nikdy neviem určiť, či bude preplatok alebo nedoplatok, teda či vytvoriť nejakú rezervu, alebo čo v prípade preplatkov.
    Ako mám účtovať preplatky za rok 2007, ktoré sú na bank.výpisoch v máji 2008 ?
    Vopred ďakujem.
    Hela

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Ja chápem, že to patrí do účt. obdobia roku 2008, ale vyučtovanie sa robilo až v januári 2009 a dobropisované bolo tiež až v roku 2009, no nákl. resp. výnosy sú roku 2008. Preto moja otázka bola, ako to zaúčtovať, či cez nejaký ID al. ešte k 31.12.2008 vytvoriť na tento účel nejakú rezervu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Chrusťa Pozri príspevok
    Ja chápem, že to patrí do účt. obdobia roku 2008, ale vyučtovanie sa robilo až v januári 2009 a dobropisované bolo tiež až v roku 2009, no nákl. resp. výnosy sú roku 2008. Preto moja otázka bola, ako to zaúčtovať, či cez nejaký ID al. ešte k 31.12.2008 vytvoriť na tento účel nejakú rezervu.
    ... je mi jasné, že ak robím odpočty meračov 31.12.2008, tak faktúru (najmä pokiaľ je ich niekoľko desiatok) fyzicky vystavujem v januári 2009. Ale sú to moje vyšlé faktúry s dátumom dodania-vyúčtovania 31.12.2008 a vystavujeme ich s číselným radom roku 2008. Preto ich neúčtujem cez interné doklady a nemusím nič časovo rozlišovať, resp. vytvárať rezervy...

    Vyučtovanie energií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.