Zavrieť

Porady

Odpisy motoroveho vozidla

Dobry den,
urcite na moju otazku niekde odpoved bude,ale som ju nenasiel .Preto prosim poradte.
Som SZCO v roku 2005 som zakupil nove motorove vozidlo osobne,ktore vyuzivam na podnikanie.V roku 2008 som vozidlo zaradil do majetku a chcem nan uplatnit danovy odpis .Pri zaradeni vozidla v jan.2008 malo zostatkovu hodnotu 210000 Sk.Vozidlo je pisane na mna,zakonne a havarijne poistenie je zaplatene ako aj cestna dan.Je mozne tych 210000 Sk odpisat za rok 2008.Mesacne odpisy by boli 210000/12.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    svato Pozri príspevok
    Dobry den,
    urcite na moju otazku niekde odpoved bude,ale som ju nenasiel .Preto prosim poradte.
    Som SZCO v roku 2005 som zakupil nove motorove vozidlo osobne,ktore vyuzivam na podnikanie.V roku 2008 som vozidlo zaradil do majetku a chcem nan uplatnit danovy odpis .Pri zaradeni vozidla v jan.2008 malo zostatkovu hodnotu 210000 Sk.Vozidlo je pisane na mna,zakonne a havarijne poistenie je zaplatene ako aj cestna dan.Je mozne tych 210000 Sk odpisat za rok 2008.Mesacne odpisy by boli 210000/12.
    Ak vozidlo kúpené v roku 2005 zaradíš v roku 2008 do majetku, zaradíš ho s jeho zostatkovou cenou, ktorá bude nižšia o tri roky fiktívneho odpisu. Celá doba odpisov je 4 roky, tak v štvrtom roku odpisovania môžeš uplatniť celú zostatkovú cenu.

    svato je offline (nepripojený) svato

    svato
    Zostatkova cena vozidla v 2008 roku je vypocitana z vypoctoveho programu Autotax poistovne Ceska teraz Generali .Dakujem za odpovede
    Prajem Pekny den.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svato Pozri príspevok
    Zostatkova cena vozidla v 2008 roku je vypocitana z vypoctoveho programu Autotax poistovne Ceska teraz Generali .Dakujem za odpovede
    Prajem Pekny den.
    Zostatkovú hodnotu pre účely zaradenia do obchodného majetku musíš počítať podľa zákona o dani z príjmov. Tebou uvedený program s tým nemá nič spoločné, to majú poisťovne pre vlastné účely.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.01.09 at 16:28

    Odpisy motoroveho vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.