Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra V MRP JÚ

Dobrý večer,
chcela by som sa s vami poradiť, ako správne zúčtovať zahraničnú faktúru v MRP vystavenú 21.01.2009 na prijatú platbu z BÚ zo dňa 20.01.2009 za softvér - ročné aktualizácie. Aktualizácie sú zasielané fyzicky na CD štvrťročne ( dnes neviem, kedy bude zásielka doručená - asi v marci, v apríli ).
Použitý kurz pre dátum zaradenia - 20.01.2009
Kurz pre dátum daňovej povinnosti - ??? mám doplniť 15. deň následujúci po mesiaci dodaní tovaru - teda až potom?
Vedeli by ste mi to odobriť resp. poradiť, ako to zaúčtovať.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, prosím poraďte mi, kto je zbehlejší v MRP WIN JU. Neviem ako mám zaúčtovať zahraničnú faktúru platenú zálohou.
    Mám zálohovú faktúru 4617,60 PLN zo dňa 8.12.09, uhradená z BU 9.12.09 kurzom komerčnej banky 4,0598 a ostrá faktúra je s dátumom 28.12.09 dávam kurz NBS 4,161 z dátumu 28.12.09. Robím správne, že zálohovú faktúru dávam s kurzom úhrady t.j. 1137,40 Eur zaúčtujem do predfaktúr a ostrú faktúru s kurzom NBS 1109,73 Eur? V peňažnom denníku to potom vyzerá takto nákup tovaru 1137,40, vyúčt. zálohy nákup tovaru 1137,40 s + a nákup tovaru s -. Vlastne tá suma z ostrej faktúry nikde nefiguruje. V knihe faktúr mi potom svieti -27,67, čo som sa tu na porade dočítala, vraj o tomto sa v peňažnom denníku neúčtuje, len sa má v knihe faktúr vyrovnať. No lenže moje MRP ma hádže rovno do peňažného denníka, keď dám v ponuke úhrady výber kurzový rozdiel. Neviete niekto čo s tým? Dúfam, že mi niekto poradí, riešim to tu už pár dní a už neviem kde by som hľadala pomoc. Ďakujem.

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    Dobrý večer všetkým, prosím Vás o pomoc, potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia, robili sme to tak, že sme napísali norm. fa a vytlačili sme to ako zahr. v nem. jazyku, ale ani za svet si neviem poradiť, nevieme v programe nastaviť, aby sa na faktúre objavili IBAN a SWIFT kód........ Prosím poraďte mi.Dakujem pekne.
    Monika Kováčová
    ani1 Pozri príspevok
    Dobrý večer všetkým, prosím Vás o pomoc, potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia, robili sme to tak, že sme napísali norm. fa a vytlačili sme to ako zahr. v nem. jazyku, ale ani za svet si neviem poradiť, nevieme v programe nastaviť, aby sa na faktúre objavili IBAN a SWIFT kód........ Prosím poraďte mi.Dakujem pekne.
    predloha 062 Zahraničná fa v nem. jazyku, najskôr však treba mať IBAN a SWIFT vyplnený v Nastavenie Firma Banka.

    Zahraničná faktúra V MRP JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.