Zavrieť

Porady

Zaradené auto + chcem k nemu doúčtovať doplnky

Dobrý deň
Mám taký problém, že kúpili sme auto do majetku firmy. Auto sa obstaralo zaúčtovalo zaplatilo všetko ako sa má. Po mesiaci prišiel generálny riaditeľ, že si dal namontovať do auta LO-JACK na vyhladávanie cez satelit. A toto je ten problém!!! Neviem kam to mám zaúčtovať. Lebo gen. riaditeľ aj s fin. riaditeľ sa zhodli že to nemôže ísť ako investícia ako by to malo byť ake chcú to dať ako DKP-ko. Preto Vás prosím o pomoc keď sa s tým už niekdo stretol. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ale tam je problém, že auto bolo už obstarané v minulom roku a ten LO-JACK sa kúpil teraz v januári.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ide o technické zhodnotenie auta. Treba si preštudovať zákon o dani z príjmov od § 22 a následne.
    Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

    Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zahorcik55 Pozri príspevok
    Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

    Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.
    Ukáž im zákon. A keď chcú ísť proti zákonu, nech ti dajú na papier ich požiadavku, aby si ty bola krytá.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zahorcik55 Pozri príspevok
    Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

    Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.
    Mnohí účtovníci sú stavaní pred takéto situácie. Tu nepomôžu odpovede ani od tisíc "Poraďakov". (ty ani správnu odpoveď nepotrebuješ, lebo ju poznáš)

    Nadriadeným (niekedy ?) pomôže iba pokuta.

    Zaradené auto + chcem k nemu doúčtovať doplnky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.