Zavrieť

Porady

zamestnanec vracia prísp. zo SF

Dobrý deň potrebujem radu
Mzdy za mesiac december sme uzatvárali skôr a vyplatili sme 2 zamestnancom príspevok zo SF na dopravu za mesiac december vo výške 200,- Sk, avšak nárok im na príspevok nevznikol, nakoľko ostali PN a neodpracovali potrebný počet dní, aby im vznikol nárok.
Neviem ako mám teraz správne postupovať, nakoľko tento príspevok im bol zdanený, mám im zo mzdy za mesiac január zraziť iba to čo vlastne dostala v čistom od 200,- Sk odpočítam 38,- Sk daň a zrazím iba tento rozdiel? Bude taký postup správny?
Keby mi niekto vedel poradiť budem rada.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barborka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebujem radu
    Mzdy za mesiac december sme uzatvárali skôr a vyplatili sme 2 zamestnancom príspevok zo SF na dopravu za mesiac december vo výške 200,- Sk, avšak nárok im na príspevok nevznikol, nakoľko ostali PN a neodpracovali potrebný počet dní, aby im vznikol nárok.
    Neviem ako mám teraz správne postupovať, nakoľko tento príspevok im bol zdanený, mám im zo mzdy za mesiac január zraziť iba to čo vlastne dostala v čistom od 200,- Sk odpočítam 38,- Sk daň a zrazím iba tento rozdiel? Bude taký postup správny?
    Keby mi niekto vedel poradiť budem rada.
    Ďakujem.
    NIe, opravu v mzde- prísp. zo SF, urobíš v HM.

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Môžem mu zraziť 200,- Sk hrubú mzdu, aj keď ide o vrátenie príspevku zo sociálneho fondu?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zrazíš mu to tak, ako si mu to aj dala, vo výpočte výplaty a dáš mu -200 Sk (samozrejme už prepočítané v €), tým kódom, ako nahrávaš nárok na vyplatenie predmetnej čiastky.

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    No ja som mu to v decembri nahrala v programe do príspevku zo sociálneho fondu, ale tam mi pustí program nahrať iba plusové sumy ale mínusové nie, tak mu to tam nemôžem dať mínusom.
    A neviem, či je správne krátiť mu hrubú mzdu o 200,- Sk, lebo sa tým znížia aj VZ na SP.
    Preto neviem ako to mám dať dokopy, keď to potrebujem vysporiadať, aby nejakým spôsobom sa vysporiadal príspevok zo sociálneho fondu, ktorý sa jej strhne zo mzdy, a aby sa o túto čiastku zároveň ponížil odvod dane.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tak mu to nevyplatíš v mesiaci, kedy na to bude mať nárok.
    Z príspevku zo SF na dopravu sa neplatia predsa odvody do soc. poisťovne, zamestnancovi sa zráža iba daň 19%.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 28.01.09 at 11:28

    zamestnanec vracia prísp. zo SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.