Zavrieť

Porady

nejde nabootovat win xp

chcem preinstalovat cely win xp.
ked dam v biose aby bootoval iba z cdromky, pocitac normalne vypise boot z cdrom pres any key, ale potom sa rozbehne winxp z hdd.
pritom som aj skusal vypnut bootovanie z hdd uplne a stale nabieha.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    tucky Pozri príspevok
    chcem preinstalovat cely win xp.
    ked dam v biose aby bootoval iba z cdromky, pocitac normalne vypise boot z cdrom pres any key, ale potom sa rozbehne winxp z hdd.
    pritom som aj skusal vypnut bootovanie z hdd uplne a stale nabieha.
    "Press any key" znamená: Stlač nejaký kláves ... Keď Ti zobrazí toto hlásenie, musíš niečo stlačiť, aby začalo bootovať z CD, inak nabootuje z HDD.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    A presnejsie povedane "Press any key to continue boot from CD-ROM drive". Treba otvoriť slovnik najlepsie anglicko slovensky a pozrieť co zanmena slovo "continue" ;-)

    tucky je offline (nepripojený) tucky

    tucky
    chcem preinštalovať win xp, v biose dám prvé bootovanie z cd rom, počítač normálne výpise boot from cd, potom press any key ale potom naskočí windows z hdd.
    skúšal som aj v biose vypnúť bootovanie z hdd ale aj tak sa to nabootovalo z hdd.

    skusil som aj dat iny naformatovaty hdd, ale to mi zase vypisovalo ntldr missed, tiez som vypol bootovanie z hdd ale aj tak to nenacitalo z cd rom

    poradi niekto, co mam robit? vopred ďakujem

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Podľa všetkého, tvoj problém je asi v tom, že akcia "press any key" nie je uskutočnená a tomu nasvedčuje aj druhý pokus s čistým HDD, kde sa nenájde systém a vypíše ti tú hlášku. Predpokladám, že máš klávesnicu zapojenú prostredníctvom USB a tvoje USB porty nie sú v tom momente aktívne. U starších dosiek sa to tak robilo, ale v BIOS-e sa to dá nastaviť. Predpokladám, že ak si dokážeš nastaviť bootovanie v BIOS-e, nájdeš si aj chovanie USB portov. Alebo jednoducho pripoj inú klávesnicu prostredníctvom PS/2 a bude po probléme.

    tucky je offline (nepripojený) tucky

    tucky
    na tu vetu slovnik nepotrebujem, stacil som klavesnicu chvilu to nic nerobilo a potom to zacalo nacitavat aj tak z hdd

    tucky je offline (nepripojený) tucky

    tucky
    vyskusal som 3 instalacne cd od kamaratov, pricom jedno bolo original a to je urcite bootovacie. a tie ostatne funguju, pretoze kamosi z neho v pohode instalovali win xp
    podla mna problem bude v niecom inom.

    nemoze byt zly bios?

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Možno si stlacil neskoro.. Niekedy je pri starte pocitaca tazsie odhadnut kedy je ta spravna chvila na start. Ale ak mas bootovanie nadstavene ako prve z CDRom, mas bootavatelne CD a funguje ti mechanika nic ine ma nenapada.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Pozri si príspevok v predchádzajúcom. Máš tam vysvetlený problém.

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    resetni Bios a nanovo nastav boot s cd aj ked ja som ho mal nastaveny od vyroby a skus este raz...nezabudni dat v Biose po nastaveniac ULOZIT

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Tiez som mal raz tento isty problem (klavesnica PS2), nechcelo to bootovat DVD mechaniky, strcil som to do CD mechaniky a uz to islo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako spomína domenico.office, pozri príspevok vyššie
    http://www.porada.sk/t100462-nejde-n...at-win-xp.html
    - problém asi bude USB klávesnica. skús PS/2 klávesnicu (aj starú).

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Resetovat bios znamena vybrat z PC baterku (na par sek) co napaja cmos pamate (asi sa to da aj softwarovo), potom sa ti vsetky parametre v biose nastavia defaultne (tak ako prisli z tovarne).
    Problem by nemal nastat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.