Zavrieť

Porady

Daň z príjmov - dohodari a registrácia na DÚ

Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu - zamestnávateľ mal v minulom roku od augusta nejakych ludi na dohodu o vykonani prace, platil sice do social. poistovne GP a ÚP ale neurobil registraciu na DÚ ako platitel dane zo zavislej činnosti a ani ľudom nezrazil 19% daň z príjmov. Ty pracovnici mali vypisane vyhlasenia na zdanenie primov. Dalo by sa s tym ešte niečo robiť ? Ako to môžem nejako dodatočne urobiť ? ďakujem pekne
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Evina H. Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu - zamestnávateľ mal v minulom roku od augusta nejakych ludi na dohodu o vykonani prace, platil sice do social. poistovne GP a ÚP ale neurobil registraciu na DÚ ako platitel dane zo zavislej činnosti a ani ľudom nezrazil 19% daň z príjmov. Ty pracovnici mali vypisane vyhlasenia na zdanenie primov. Dalo by sa s tym ešte niečo robiť ? Ako to môžem nejako dodatočne urobiť ? ďakujem pekne
Odporúčam platiteľa zaregistrovať a daň odviesť ak dajaká bola. Treba ale počítať s pokutou a penále.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

jamis Pozri príspevok
Odporúčam platiteľa zaregistrovať a daň odviesť ak dajaká bola. Treba ale počítať s pokutou a penále.
Bol povinný podať aj prehľady a teraz hlásenie, aj keď nulové, ak by daň nebola - za každý tento doklad je pokuta 2000,-Sk(66,39€)
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

jamis Pozri príspevok
Odporúčam platiteľa zaregistrovať a daň odviesť ak dajaká bola. Treba ale počítať s pokutou a penále.
Zamestnavatel platil SP aj zrazal dan, ale nespravil registraciu na DU zo zavislej cinnosti, tiez bude podla vas pokuta?
Tato registracia je nejake tlacivo (nenasla som ho na webe DU) alebo staci poslat len list Oznamujeme, ze splocnost XX sa prihlasuje na dan zo zavislej cinnosti.
Moc dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Danica F. Pozri príspevok
Zamestnavatel platil SP aj zrazal dan, ale nespravil registraciu na DU zo zavislej cinnosti, tiez bude podla vas pokuta?
Tato registracia je nejake tlacivo (nenasla som ho na webe DU) alebo staci poslat len list Oznamujeme, ze splocnost XX sa prihlasuje na dan zo zavislej cinnosti.
Moc dakujem
Je potrebné špeciálne tlačivo, na stránke drsr ho určite nájdeš.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Evina H. Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu - zamestnávateľ mal v minulom roku od augusta nejakych ludi na dohodu o vykonani prace, platil sice do social. poistovne GP a ÚP ale neurobil registraciu na DÚ ako platitel dane zo zavislej činnosti a ani ľudom nezrazil 19% daň z príjmov. Ty pracovnici mali vypisane vyhlasenia na zdanenie primov. Dalo by sa s tym ešte niečo robiť ? Ako to môžem nejako dodatočne urobiť ? ďakujem pekne
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

cisto teoeticky, ak by vyplacal na dohodu a nemaju podpisane vyhlasenie tak dan nezraza, tak nie je povinny registrovat sa na dan z prijmu zo zavislej cinnosti?
a naozaj mali narok na nezdanitelnu ciastku z dohody? nemali podpisane vyhlasenie u ineho zamestnavatela?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Tweety Pozri príspevok
Je potrebné špeciálne tlačivo, na stránke drsr ho určite nájdeš.

ja som bola na DU a registraciu mi urobili dodatocne nasledovnu, pytala som sa ci mam vyplnat to obrovske tlacivo a oni, ze nie, klasicka A4, kde je hore:

nazov firmy adresa, mesto, dic

DU BA

VEc: ziadost o regostraciu na dan z prijmov zo zavislej cinnosti

Ziadam o zaregistrovanei dane z prijmov zo zavislej cinnosti nakolko od.............na vybodkovane si das mesiac a rok zamestnavam pracovnikov, ktorym zrazam preddavky na dan, resp. vyberanu zrazkou ( dohody)

V Bratislave, datum


ak mas hlavickovy papier, tak si to urob na hlavickovom papieri
a mas registarciu, podpisala som a bola som regostrovana
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

marina8 Pozri príspevok
Zákon o správe daní a poplatkov

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

cisto teoeticky, ak by vyplacal na dohodu a nemaju podpisane vyhlasenie tak dan nezraza, tak nie je povinny registrovat sa na dan z prijmu zo zavislej cinnosti?
a naozaj mali narok na nezdanitelnu ciastku z dohody? nemali podpisane vyhlasenie u ineho zamestnavatela?
boli na dohodu, boli to studenti, bola zaplatena preddavkova dan a SP, vyhlasenie podpisovali u nas, takze zrejme to malo byt nahlasene ?! dakujem
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danica F. Pozri príspevok
boli na dohodu, boli to studenti, bola zaplatena preddavkova dan a SP, vyhlasenie podpisovali u nas, takze zrejme to malo byt nahlasene ?! dakujem

napisala si ze nezrazil, tak ked nezrazil tak ako bola zaplatena? uz som z toho dela domotana
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

marina8 Pozri príspevok
napisala si ze nezrazil, tak ked nezrazil tak ako bola zaplatena? uz som z toho dela domotana
Danica F. Pozri príspevok
Zamestnavatel platil SP aj zrazal dan, ale nespravil registraciu na DU zo zavislej cinnosti, tiez bude podla vas pokuta?
Tato registracia je nejake tlacivo (nenasla som ho na webe DU) alebo staci poslat len list Oznamujeme, ze splocnost XX sa prihlasuje na dan zo zavislej cinnosti.
Moc dakujem
prepac, asi som sa zle vyjadrila, ano bola zrazena dan, hlavnu otazku temy pisala Evina, u nej nebola zrazena

to tlacivo som na webe uz nasla, ak sa nemylim toto je ono:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
ty teda myslis, ze navrhuje len take obycajne oznamenie ? bola som dnes osobne na DU, aby som sa poradila s pani, co nas ma na starost, ale dovolenkuje, dakujem ti
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

Aby som nepodala nesprávnu informáciu, treba sa riadne informovať najlepšie na DÚ, kde patríte. Mala som podobný prípad a na DÚ mi bolo povedané : pokiaľ sme nestiahli daň,nakoľko sme mali podpísané vyhlásenie a daň bola 0, v tomto prípade nie ste povinní sa prihlásiť na DÚ a ani odvádzať nulové výkazy.
V prípade, že by vznikla povinnosť odviesť iba 1,- Skk, vtedy vzniká povinnosť nahlásiť sa do 15 dní na DÚ. Takže overte si to presne na Vašom DÚ
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Danica F. Pozri príspevok
prepac, asi som sa zle vyjadrila, ano bola zrazena dan, hlavnu otazku temy pisala Evina, u nej nebola zrazena

to tlacivo som na webe uz nasla, ak sa nemylim toto je ono:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
ty teda myslis, ze navrhuje len take obycajne oznamenie ? bola som dnes osobne na DU, aby som sa poradila s pani, co nas ma na starost, ale dovolenkuje, dakujem ti
Stačí, keď to obyčajne nahlasuješ/Napíšeš list, odkedy sa chceš prihlásiť ako platiteľ dane zo ZV . Keď to boli šudenti, tak mohli podpísať vyhlásenie, a mali nárok na nezdaniteľnú čiastku základu dane.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danica F. Pozri príspevok
prepac, asi som sa zle vyjadrila, ano bola zrazena dan, hlavnu otazku temy pisala Evina, u nej nebola zrazena

to tlacivo som na webe uz nasla, ak sa nemylim toto je ono:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
ty teda myslis, ze navrhuje len take obycajne oznamenie ? bola som dnes osobne na DU, aby som sa poradila s pani, co nas ma na starost, ale dovolenkuje, dakujem ti

prepac uz som boal cela domotkana
ty si taky pripad ako ja, zrazena dan, neurobena registracia, takze to tak mozes urobit, ja som tam bola teraz v piatok, takze to je uplne cerstve a prepisla som ti to cele z toho mojho, robila to pani na DU a dala mi kopiu
takze ak to stacilo mne tak to musi aj tebe
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

Danuulienka Pozri príspevok
Aby som nepodala nesprávnu informáciu, treba sa riadne informovať najlepšie na DÚ, kde patríte. Mala som podobný prípad a na DÚ mi bolo povedané : pokiaľ sme nestiahli daň,nakoľko sme mali podpísané vyhlásenie a daň bola 0, v tomto prípade nie ste povinní sa prihlásiť na DÚ a ani odvádzať nulové výkazy.
V prípade, že by vznikla povinnosť odviesť iba 1,- Skk, vtedy vzniká povinnosť nahlásiť sa do 15 dní na DÚ. Takže overte si to presne na Vašom DÚ
bola som sa dnes nato spytat osobne na DU, ale pani co nas ma na starost je na dovolenke, takze som sa nic nedozvedela; kym sa vrati, asi by bolo dobre podat to co najskor, aby zbytocne nam omeskanie nerastlo este vacsie...
dan sme stiahli aj odviedli, takze podat registraciu musime, suhlasite ?

este jedna otazka, nie som v tejto teme doma, ospravedlnujem sa:
ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje nezdanit. cast zakladu dane, to znamena ze sa mu nezraza dan ? dakujem.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danuulienka Pozri príspevok
Aby som nepodala nesprávnu informáciu, treba sa riadne informovať najlepšie na DÚ, kde patríte. Mala som podobný prípad a na DÚ mi bolo povedané : pokiaľ sme nestiahli daň,nakoľko sme mali podpísané vyhlásenie a daň bola 0, v tomto prípade nie ste povinní sa prihlásiť na DÚ a ani odvádzať nulové výkazy.
V prípade, že by vznikla povinnosť odviesť iba 1,- Skk, vtedy vzniká povinnosť nahlásiť sa do 15 dní na DÚ. Takže overte si to presne na Vašom DÚ

to som sa snazila naznacit, ze ak tu dan nezrazali, tak by sa nemali registrovat a treba sa radsej informovat a prejs to so spravkynou dane a studentom dat potvrdenia,
tak by neboli ziadne pokuty
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danica F. Pozri príspevok
bola som sa dnes nato spytat osobne na DU, ale pani co nas ma na starost je na dovolenke, takze som sa nic nedozvedela; kym sa vrati, asi by bolo dobre podat to co najskor, aby zbytocne nam omeskanie nerastlo este vacsie... ano
dan sme stiahli aj odviedli, takze podat registraciu musime, suhlasite ? ano

este jedna otazka, nie som v tejto teme doma, ospravedlnujem sa:
ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje nezdanit. cast zakladu dane, to znamena ze sa mu nezraza dan ? dakujem.
a student podpise vyhlasenie tak ma narok na nezdanitelnu ciastku, ak je nezdanitelna ciastka vyssia ako jeho mzda, tak dan neplati

som este v SKK za rok 2008, prepac ale tu je priklad:
hruba mzda 9000 - podpisane vyhlasenie, uplatnujes NC 8208
zaklad dane je 9000-8208
dan= 792x0,19

mzda 9000 - nepodpisane vyhlasenie, neuplatnuje sa NC
zaklad dane 9000
dan 9000*0,19
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

marina8 Pozri príspevok
to som sa snazila naznacit, ze ak tu dan nezrazali, tak by sa nemali registrovat a treba sa radsej informovat a prejs to so spravkynou dane a studentom dat potvrdenia,
tak by neboli ziadne pokuty
prepac marina, mam dlhe vedenie, obavam sa, ze my sme to vyhlasenie im dali podpisat a aj sme dan odviedli, len rozmyslam, ci to tak bolo v poriadku alebo niekde nasa uctovnicka spravila chybu.
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

marina8 Pozri príspevok
a student podpise vyhlasenie tak ma narok na nezdanitelnu ciastku, ak je nezdanitelna ciastka vyssia ako jeho mzda, tak dan neplati

som este v SKK za rok 2008, prepac ale tu je priklad:
hruba mzda 9000 - podpisane vyhlasenie, uplatnujes NC 8208
zaklad dane je 9000-8208
dan= 792x0,19

mzda 9000 - nepodpisane vyhlasenie, neuplatnuje sa NC
zaklad dane 9000
dan 9000*0,19
marina, si zlata, dakujem, nenecha ma dat ti bod, lebo predchadzajuci isiel tiez tebe, tak nabuduce

uz mi je to jasne, studentky zarobili viac, to znamena, ze sice to podpisali ale aj tak im ostala urcita cast, ktoru sme museli strhnut a odviezt, dakujem.
ten list zajtra odnesiem na DU
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Danica F. Pozri príspevok
prepac marina, mam dlhe vedenie, obavam sa, ze my sme to vyhlasenie im dali podpisat a aj sme dan odviedli, len rozmyslam, ci to tak bolo v poriadku alebo niekde nasa uctovnicka spravila chybu.
bolo to v poriadku
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Danica F. Pozri príspevok
prepac marina, mam dlhe vedenie, obavam sa, ze my sme to vyhlasenie im dali podpisat a aj sme dan odviedli, len rozmyslam, ci to tak bolo v poriadku alebo niekde nasa uctovnicka spravila chybu.
vedenie mas dobe
to bola odpoved pre evinu
vy ste dan zrazali ty sa musis registrovat
0 0
Danica F. Danica F.

Danica F. je offline (nepripojený) Danica F.

dakujem marine, erike, danulienke, vsetkym;
ospravedlnujem sa, vcera som sa narychlo musela vypnut, takze este raz dakujem a prajem pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať