Zavrieť

Porady

Povinnosti zamestnávateľa

ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť. Zamestnávateľ musí do konca januára 2008 dať podpísať zamestnancom vyhlásenie na zdanenie príjmov, podpíšu to na strane 3, že nedošlo k zmenám. Vytlačím si mzdové listy za každého zamestnanca za rok 2008 a založim do personalistiky. A dám každému zamestnancovi aj potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti? A zapíšem to aj do vyhlásenia,že som im to dala? Ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
caucico Pozri príspevok
ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť. Zamestnávateľ musí do konca januára 2008 dať podpísať zamestnancom vyhlásenie na zdanenie príjmov, podpíšu to na strane 3, že nedošlo k zmenám. Vytlačím si mzdové listy za každého zamestnanca za rok 2008 a založim do personalistiky. A dám každému zamestnancovi aj potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti? A zapíšem to aj do vyhlásenia,že som im to dala? Ďakujem.
Keď zamestnanec požiada o vykonanie ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti, tak si povinný to urobiť. V tom prípade nevydávaj potvrdenie o príjmoch.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Myslím si, že potvrdenie o príjmoch FO ... dáš len tým zamestnancom, ktorí nepožadajú teba ako zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Taktiež toto potvrdenie dáš všetkým dohodárom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Myslím si, že potvrdenie o príjmoch FO ... dáš len tým zamestnancom, ktorí nepožadajú teba ako zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Taktiež toto potvrdenie dáš všetkým dohodárom.

V určitých prípadoch aj dohodár môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Keď zamestnanec požiada o vykonanie ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti, tak si povinný to urobiť. V tom prípade nevydávaj potvrdenie o príjmoch.
Tak im dám len vyhlásenie podpísať a ešte mám ako účtovníčka nejakú povinosť? Ročné zúčtovanie dane im budem robiť ja, takže im potvrdenie nedám. Kedy sa dáva to potvrdenie? Pri výstupe zamestnanca?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
caucico Pozri príspevok
Tak im dám len vyhlásenie podpísať a ešte mám ako účtovníčka nejakú povinosť? Ročné zúčtovanie dane im budem robiť ja, takže im potvrdenie nedám. Kedy sa dáva to potvrdenie? Pri výstupe zamestnanca?
Ak v priebehu roka zamestnanec mení zamestnávateľa, vtedy má predchádzajúci zamestnávateľ povinnosť vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

A okrem toho vyhlásnia mám ešte nejakú povinnosť?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

caucico, máš v texte pravdepodobne chybu a na mysli máš január 2009 nie 2008, v súvislosti s podpísaním vyhlásenia. Ja ešte v januári požadujem doloženie zápočtových listov u zamestnancov u ktorých pripadá do úvahy nárok 25 dni dovolenky.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Ďakujem Vám krásne
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

a zakladajú sa mzdové listy aj dohodárom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Áno. Ako inak by si potom dokazoval oprávnenosť výdavkov...
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Áno. Ako inak by si potom dokazoval oprávnenosť výdavkov...
ďakujem mockrát..
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Pred tromi týždňami som telefonicky žiadala potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, nakoľko moje dcéra pracovala pre jednu firmu na dohodu. Stále len sľubovali, že toto potvrdenie pošlú, ale dnes mi bolo do telefónu povedané, že si dcéra mala požiadať o toto potvrdenie, lebo že oni čakali do 16.02.09, či si náhodou nepožiada o ročné zúčtovanie. Preboha, mal ten človek pravdu? Ja totižto posielam potvrdenie o príjmoch zo závislej .... všetkých zamestnancom, ktorí vo firme pracovali v minulom roku a tiež aj dohodárom, snažím sa, aby tieto potvrdenia dostali do konca januára. Mala dcéra požiadať o vydanie potvrdenia, alebo si z nás ten pán z nemenovanej účtovníckej firmy uťahoval?
Naposledy upravil Hepi : 18.02.09 at 12:18 Dôvod: posúvam
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Poradí niekto?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Hepi Pozri príspevok
Pred tromi týždňami som telefonicky žiadala potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, nakoľko moje dcéra pracovala pre jednu firmu na dohodu. Stále len sľubovali, že toto potvrdenie pošlú, ale dnes mi bolo do telefónu povedané, že si dcéra mala požiadať o toto potvrdenie, lebo že oni čakali do 16.02.09, či si náhodou nepožiada o ročné zúčtovanie. Preboha, mal ten človek pravdu? Ja totižto posielam potvrdenie o príjmoch zo závislej .... všetkých zamestnancom, ktorí vo firme pracovali v minulom roku a tiež aj dohodárom, snažím sa, aby tieto potvrdenia dostali do konca januára. Mala dcéra požiadať o vydanie potvrdenia, alebo si z nás ten pán z nemenovanej účtovníckej firmy uťahoval?
Potvrdenie si mala vyžiadať do 5. februára, no všetko záleží od ochoty. Ja tiež robím tak ako Ty, posiela všetkým ktorí u nás pracovali v priebehu roka a to bez vyžiadania. Treba totyčného pána navštíviť osobne a poprosiť. Možno to zaberie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Hepi Pozri príspevok
Pred tromi týždňami som telefonicky žiadala potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, nakoľko moje dcéra pracovala pre jednu firmu na dohodu. Stále len sľubovali, že toto potvrdenie pošlú, ale dnes mi bolo do telefónu povedané, že si dcéra mala požiadať o toto potvrdenie, lebo že oni čakali do 16.02.09, či si náhodou nepožiada o ročné zúčtovanie. Preboha, mal ten človek pravdu? Ja totižto posielam potvrdenie o príjmoch zo závislej .... všetkých zamestnancom, ktorí vo firme pracovali v minulom roku a tiež aj dohodárom, snažím sa, aby tieto potvrdenia dostali do konca januára. Mala dcéra požiadať o vydanie potvrdenia, alebo si z nás ten pán z nemenovanej účtovníckej firmy uťahoval?
Ja osobne, ak mi niekto zavolá, že potrebuje potvrdenie o príjmoch tak potvrdenie ihneď vkladám do obálky a zasielam na adresu zamestnanca.
Žiadosť ako tlačivo na tento účel (na zaslanie potvrdenia) neexistuje.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
áno, mala požiadať ak ide o RZD / písomne / do 16.02
potvrdenie o prijmoch vystavia aj bez žiadosti
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Neišlo o RZD, iba o potvrdenie o príjme. Ale inak díky za odpovede. Utvrdili ste ma v tom, že mám pravdu, ale nie je mi k ničomu. Dúfam však, že uvedený pán to potvrdenie dcére pošle, je ešte študentka a každá korunka dobrá.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
1.Ak mal zamestnanec minimálnu mzdu - neplatil žiadnu daň - mám mu vystaviť RZD ? - ak ho nevystavím musí podať DP A ?

2.Dnes má prísť a neviem či nemá ešte nejaké príjmy - ak má tak ak chce vrátiť zrážkovú dań - musí urobiť DP A ?

Prosím o potvrdenie, resp. opravu ak to zle chápem ...aby som mu dobre povedala.

vďaka
emily
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
1.Ak mal zamestnanec minimálnu mzdu - neplatil žiadnu daň - mám mu vystaviť RZD ? - ak ho nevystavím musí podať DP A ?

2.Dnes má prísť a neviem či nemá ešte nejaké príjmy - ak má tak ak chce vrátiť zrážkovú dań - musí urobiť DP A ?

Prosím o potvrdenie, resp. opravu ak to zle chápem ...aby som mu dobre povedala.

vďaka
emily
1. a požiadal o RZD?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

emily 2 Pozri príspevok
1.Ak mal zamestnanec minimálnu mzdu - neplatil žiadnu daň - mám mu vystaviť RZD ? - ak ho nevystavím musí podať DP A ?

2.Dnes má prísť a neviem či nemá ešte nejaké príjmy - ak má tak ak chce vrátiť zrážkovú dań - musí urobiť DP A ?

Prosím o potvrdenie, resp. opravu ak to zle chápem ...aby som mu dobre povedala.

vďaka
emily
2. V iných príjmoch mal zrážkovú daň? Prečo spomínaš zrážkovú daň v otázke?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať