Zavrieť

Porady

tlačivá VzAS,Súvaha za 2008 - kde môžem vyplniť?

Potrebujem odovzdať predbežnú súvahu a výkaz ZaS za obdobie roka 2008.
Kde môžem tieto tlačivá vyplniť elektronicky?
na drsr sú len priebežné tlačivá,.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    Potrebujem odovzdať predbežnú súvahu a výkaz ZaS za obdobie roka 2008.
    Kde môžem tieto tlačivá vyplniť elektronicky?
    na drsr sú len priebežné tlačivá,.
    A to nie je to isté?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A to nie je to isté?
    ja už neviem, som úplne z toho všetkého zmagorená.
    V priebežných výkazoch sú po novmom 2 riadky, vykazované časč 1, kumulatívne časť 2
    čo to znamená?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    ja už neviem, som úplne z toho všetkého zmagorená.
    V priebežných výkazoch sú po novmom 2 riadky, vykazované časč 1, kumulatívne časť 2
    čo to znamená?
    Tie tlačivá na drsr.sk sú platné od 01.01.2008. Je to vlastne to isté ako boli pred tým, len tá korekcia je presunutá pod položku brutto.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    takže údaj z roku 2007 vo VzAS dám do riadku ktorého? vykazované alebo kumulatívne za predch.obdobie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaGT Pozri príspevok
    takže údaj z roku 2007 vo VzAS dám do riadku ktorého? vykazované alebo kumulatívne za predch.obdobie?
    Ou, ja som si myslel, že ide o Súvahu....

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    janaGT Pozri príspevok
    aj o súvahu aj o Vzas

    a to vyplnas mimo SW? normalne do tlaciv? lebo Suvahu a VZaS ti urobi dnes uz asi kazda windows verzia uctovneho programu priamo z uctovnictva
    ak mas DOS a mas viac firiem, tak je jeden SW na vyplnanie tlaciv, je to na stranke www.rksoft.sk
    zaplatis si par korun za program a potom uz len stahujes a vyplnas tlaciva, su vzdy aktualne a vsetky mozne, je tam aj archiv starych tlaciv , ukladas ich v PC, nevyplnas do okienok, ale normalne riadky a ono ti to samo rozhadzuje pismenka
    len sa to samozrejme neda poslat mailom priamo,treba vyplnene tlacivo oskenovat a tak poslat inak to prijemca neprecita
    je to dobry pomocnik, ide to velmi rychlo

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Na akom tlačive súvahy a výsledovky podať DP tento rok? Tlačivo súvahy a výsledovky z PC má číslo MF SR č. 26120/1/2007 a MF SR č. 26120/2/2007, ale v obchodoch predávajú staré tlačivá z roku 2006 a tvrdia, že sú platné.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    blcha Pozri príspevok
    Na akom tlačive súvahy a výsledovky podať DP tento rok? Tlačivo súvahy a výsledovky z PC má číslo MF SR č. 26120/1/2007 a MF SR č. 26120/2/2007, ale v obchodoch predávajú staré tlačivá z roku 2006 a tvrdia, že sú platné.

    Výkaz o MaZ nájdeš tu:
    http://www.porada.sk/907328-post10.html

    A výkaz o PaV zase tu:
    http://www.porada.sk/907327-post9.html

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ďakujem, takže pre jednuduché účtovníctvo je to už jasné, ale ja som hľadala súvahu a výsledovku

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    blcha Pozri príspevok
    Ďakujem, takže pre jednuduché účtovníctvo je to už jasné, ale ja som hľadala súvahu a výsledovku
    a čo tak tieto v prílohe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.