Zavrieť

Porady

FA za PHM 12/08 a refakturacia ?

Dovbrý den

potreboval aby som poradit dnes mi prisiel duplikat faktury za 12/08 PHm, nakolko mi vcera pisali e ju nemame uhradenu a pritom sme ju ani nedostali co s touto fa, kedze sme 1 mesacný platca DPH a cast z tej faktury malo byt refakturaovane ?

ako zauctovat fakturu do 2008 a co s s DPH a tou refakturaciou DPH ? alebo to dat do nedanových nakladov v 2009 ?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AGS Pozri príspevok
    Dovbrý den

    potreboval aby som poradit dnes mi prisiel duplikat faktury za 12/08 PHm, nakolko mi vcera pisali e ju nemame uhradenu a pritom sme ju ani nedostali co s touto fa, kedze sme 1 mesacný platca DPH a cast z tej faktury malo byt refakturaovane ?

    ako zauctovat fakturu do 2008 a co s s DPH a tou refakturaciou DPH ? alebo to dat do nedanových nakladov v 2009 ?

    dakujem
    Do roka 2008 to môžeš zaúčtovať ako nevyfakturované dodávky 5xx/326. V roku 2009 zase 326/321. DPH si uplatníš v 01/2009, vtedy si mala doklad (odlož si obálku s dennou pečiatkou pošty). A pri refakturácii dňom dodania je dátum vystavenia dokladu.

    Doplnenie: Ja mám teraz takýto prípad. Pri odsuhlasovaní záväzkov môjmu dodávateľovi vyskočila jedna neuhradená fa z 04/2008, ale ja som ju nedostal. Tak som požiadal o opis, odložím obálku s dátumom, a dph si uplatním v 01/2009.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AGS Pozri príspevok
    Dovbrý den

    potreboval aby som poradit dnes mi prisiel duplikat faktury za 12/08 PHm, nakolko mi vcera pisali e ju nemame uhradenu a pritom sme ju ani nedostali co s touto fa, kedze sme 1 mesacný platca DPH a cast z tej faktury malo byt refakturaovane ?

    ako zauctovat fakturu do 2008 a co s s DPH a tou refakturaciou DPH ? alebo to dat do nedanových nakladov v 2009 ?

    dakujem
    Faktúra sa týka nákladov roku 2008, dph si uplatníš v 1/09. Fakturovať budeš v roku 2009 cez výnosy, nie náklady.

    FA za PHM 12/08 a refakturacia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.