Zavrieť

Porady

Leasing v Eure z roku 2007 v JÚ

Môžete mi poradiť,
v roku 2007 sme zobrali nakl.voz.na leasing/48m/ v EURE.
Podľa zákona sme prepočítali výšku istiny-obstarávacia cena- kurzom zo dňa obstarania /34,025/.
V programe ALFA sme zaevidovali OC už prepočítanu v SK.
VIĎ TABULKU:
Po prechode na Euro sa zmenila hodnota istiny zaznamenaná v DM v programe ALFA: EUR kurz zo dna obstarania OC v SKK 15.3.2007 57 479 x 34,025 1 956 165,30 OC v SKK kurz prechodu OC v EUR 1.1.2009 1 956 165,30 : 30,126 64 932,79 Rozdiel v OC po prechode na EUR : 7 453,79
A po prechode na euro sme podľa kurzu 30,126 prepočítali OC.
Ten rozdiel v OC mi nejako nesedí - rozdiel 7 453,79 EUR.

Prosím poraďte som v koncoch.
Prikladám tabuľku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

    Zorenka
    Uvedený prepočet je správny, ale zrejme Teba zaujíma niečo iné.
    Účtuješ v Alfe, takže jednoduché účtovníctvo.Nejedná sa Ti ako zaúčtuješ kurzový rozdiel - v tomto prípade účtovný zisk za účtovný rok 2008?

    Dana4111 je offline (nepripojený) Dana4111

    Dana4111
    V JU sa kurzové rozdiely do roku 2007 účtovali v peň.denníku len z BU a Pokladní vedených v cudzej mene.
    Až od 2008 sa v JU zmenil postup účtovania -kurzové rozdiely - aj na leasingy v cudzej mene.
    Mne sa skôr jedná o to, ako je to s prepočtom OC a zaúčtovania do peň.denníka.
    Pretože som nikde nenašla zákon o kurzovom rozdiele v OC a z odpisov.
    pomocccccccccccccc

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    OC je prepočítaná správne, ten kurzový rozdiel ti vznikne pri záväzku z leasingu a podľa môjho názoru (netvrdím, že je správny len rozmýšľam) ho budeš rozpúšťať do výnosov postupne počas splácania leasingu. Ku dňu 31.12. vyčísliš kurzový rozdiel zo záväzku, ktorý ti neovplyvní základ dane roku 2008.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Píšem neovplyvní, kurzové rozdiely ovplyvňujú základ dane až pri úhrade, teda tak bolo doteraz.

    Leasing v Eure z roku 2007 v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.