Zavrieť

Porady

vypoved zamestnanca

Zdravim vospolok, nepoznam pomeryako to tu vlastbe cele funguje ale chcela by som sa poradit, lebo ma okaslal povodny zamestnavatel... v skratke k 31.12.2008 som ukoncila pracovny pomer vypovedou zamestnanca podla pragrafu 67, s dvojmesacnou vypovednou lehotou. K dnesnemu dnu ma povodny zamestnavatel nevyplatil pricom nebolo nijake dohody a malo by sa postupovat podla zakona. Neviem ci pre mna vyhodou alebo nevyhodou je to z esom samozivitelka a staram sa o dve malolete deti. Chcem fundovanych ludi poprosit o radu ako mozem postupovat voci byvalemu zamestnavatelovi , ake mam vlastne prava nakolko mi robi peklo zo zivota a vsetky zavazky ktore mam su momentalne v omeskani, mam pocit ze som ochotna sa s nim sudit za taketo vykoristovanie, ale rada by som podnikla vsetko z mojej strany kym vyuzijem ci uz inspektorat prace alebo nejakeho advokata.

Srdecna vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Koľko uplynulo dní od termínu výplaty? Mal ti v súlade so ZP §129 vyplatiť mzdu pri ukončení prac. pomeru, t.j. 31.12.2008, ak ste sa nedohodli, že bude splatná v termíne riadne dohodnutom v prac. zmluve. Ten inšpektorát práce by som odporúčala.
    Naposledy upravil Jara : 28.01.09 at 13:11 Dôvod: doplnenie

    zani26 je offline (nepripojený) zani26

    zani26
    ano mal reagovat podla zakonnika prace a vyplatit ma k 31.12 .2008 a nebolo dohdonute nijak ani ustne ani pisomne.. len by som do oficialneho listu chcela zahrnut moje prava a jeho povinnosti voci mne nielen ako byvalemu zamestnancovi ale aj ako samozivetelke, nakolko k nam zakon pristupuje ze by sme mali byt nedotknutelne.. ale nikde sa neviem dopracovat k nejakym formulaciam zakona ktore by boli pre tento pripad relevantne..
    dakujem

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tak sa obráť na inšpektorát a odvolaj sa na Zákonník práce, že ti nevyplatil mzdu v deň ukončenia pracovného pomeru a že nebolo dohodnuté iné plnenie a tiež tam napíš, že si samoživiteľka. Nech mu klepnú po prstoch, keď nemá srdce a zákon stojí určite na Tvojej strane. Urobila by som to hneď. Držím ti prsty a ozvi sa ako si dopadla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.