Zavrieť

Porady

zníženie straty

pekny den, tak nakoniec musim žiadať o pomoc aj ja...
Viete mi prosim poradiť, ako by sa ešte dala znížiť strata v s.r.o za rok 2008?
V podniku nastal prípad, že sme v lete opravovali automobil a ta oprava bola v hodnote 169000 SK... to spôsobilo aj s ostatnými náklady stratu okolo 200000Sk. Doteraz sa nam to vo firme nestalo a mavali sme zisk, ktorý sa z roka na rok presúva. Rezervu už bohužial v roku 2007 na opravy nemôžeme vytvoriť, keďže rok 2007 je už dávno uzatvorený a tým pádom rezervu nemôžeme v roku 2008 použiť, čím by sa strata znížila.

Učtovnictvo nie je ešte v roku 2008 uzavreté, pretože ešte rozmýšlame ako tu stratu znížiť. Učtujeme spôsobom B, takže sa nam podarilo dať na zásoby zápisom 112/501 okolo 60000SK... ale stále je strata 140000Sk... máte prosím Vás nejake riešenie?
Dakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A je nutné byť v zisku?
0 0
accomody accomody

accomody je offline (nepripojený) accomody

no tak aspon nie v takej velkej strate... dotera sme mali zisky okolo 200000... a nepotrebujeme terez danovu kontrolu.. to je najmenej čo nas sice trápi... chceme žiadať o úver....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
accomody Pozri príspevok
no tak aspon nie v takej velkej strate... dotera sme mali zisky okolo 200000... a nepotrebujeme terez danovu kontrolu.. to je najmenej čo nas sice trápi... chceme žiadať o úver....
Strata ešte predsa neznamená automaticky daňovú kontrolu. Vieš koľko mojich klientov bude mať tento rok stratu vďaka kríze. No a kvôli daňovému úradu by som už duplom nezvyšoval zisk umelo.

Účtovníctvo predsa má zobraziť realitu, a nie niečo umelo vytvorený obraz.
0 0
accomody accomody

accomody je offline (nepripojený) accomody

veď jasne... to bolo len tak mimochodom... Tam ide skôr o ten úver.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
accomody Pozri príspevok
veď jasne... to bolo len tak mimochodom... Tam ide skôr o ten úver.
Aha....
0 0
accomody accomody

accomody je offline (nepripojený) accomody

Ja som len myslel, či nie je na to nejaký spôsob podobý tomu, ako sme urobili s tými zásobami. Tam nešlo o umelé znižovanie straty...
Naposledy upravil accomody : 28.01.09 at 16:02
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

accomody Pozri príspevok
Ja som len myslel, či nie je na to nejaký spôsob podobý tomu, ako sme urobili s tými zásobami. Tam nešlo o umelé znižovanie straty...

a nedalo by sa to urobit ako casove rozlisenie vynosov?
zakazka by bola kompletne odfakturovana v roku 2009, ale naklady spojene s nou zapocali uz v roku 2008, takze urobit k tomu adekvatnu vysku vynosov a cez ID k 31.12.2008 uctovat ako 385/602, takze navysis vynosy o "kolko potrebujdes" a v roku 2009 budes na vystavenej fakture uctovat ako 311/385,602, teda do vynosov roku 2009 das iba to co suvisi s dalsimi nakladmi
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marina8 Pozri príspevok
a nedalo by sa to urobit ako casove rozlisenie vynosov?
zakazka by bola kompletne odfakturovana v roku 2009, ale naklady spojene s nou zapocali uz v roku 2008, takze urobit k tomu adekvatnu vysku vynosov a cez ID k 31.12.2008 uctovat ako 385/602, takze navysis vynosy o "kolko potrebujdes" a v roku 2009 budes na vystavenej fakture uctovat ako 311/385,602, teda do vynosov roku 2009 das iba to co suvisi s dalsimi nakladmi
To čo uvádzaš by mala byť nedokončená výroba, a to sa robí cez aktiváciu nákladov.
0 0
accomody accomody

accomody je offline (nepripojený) accomody

nie. prečo...? Marina ma pravdu... ono by sa to tak dalo urobiť. Ked si môžeme učtovať najomne ako náklady budúcich období... tak potom si môžem účtovať príjmi budúcich období a teraz to budem mať ako výnosy a cez účty 385/602... a už mi napadol aj účtovný prípad... kedže prenajímame auta, tak môžem spísať zmluvu o prenájme na rok 2009... s tým že výnosy su to teraz a príjmi až v roku 2009. Co poviete?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
accomody Pozri príspevok
nie. prečo...? Marina ma pravdu... ono by sa to tak dalo urobiť. Ked si môžeme učtovať najomne ako náklady budúcich období... tak potom si môžem účtovať príjmi budúcich období a teraz to budem mať ako výnosy a cez účty 385/602... a už mi napadol aj účtovný prípad... kedže prenajímame auta, tak môžem spísať zmluvu o prenájme na rok 2009... s tým že výnosy su to teraz a príjmi až v roku 2009. Co poviete?
Ak ide o nájomné za rok 2009, potom to nemôže byť výnosom r. 2008.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

accomody Pozri príspevok
nie. prečo...? Marina ma pravdu... ono by sa to tak dalo urobiť. Ked si môžeme učtovať najomne ako náklady budúcich období... tak potom si môžem účtovať príjmi budúcich období a teraz to budem mať ako výnosy a cez účty 385/602... a už mi napadol aj účtovný prípad... kedže prenajímame auta, tak môžem spísať zmluvu o prenájme na rok 2009... s tým že výnosy su to teraz a príjmi až v roku 2009. Co poviete?


mohlo by to byt nieco na tento styl?
fakturujeme vam na zaklade zmluvy o prenajme najomne za automobil za obdobie napr. jul 2008 - januar 2009 vo vyske - nejaka suma napr.210 000
datum vystavenia: 31. januar 2009
datum dodania: 31.januar 2009
splanost : 14. februar 2009

uctovanie: ID k 31.12.2008 385/602 07-12/2008 = 200 000
FO 2009: 311/385 = 200 000
602 = 30 000
prepac, veci roku 2009 sa mi nehcceli preratavat na EUR
dufam, ze by to takto mohlo byt, lebo uz som nejaka cela domotana
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ja tiež musím znížiť stratu, snažím sa nenaúčtovať poštovné, nákup kolkov, nákup služieb od živnostníkov /neplatičov dph/ znížiť, ako sa len dá, samozrejme, ak sme to hradili cez pokladňu, ak Vás ešte niečo napadne, tiež budem rada.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Laura1 Pozri príspevok
Ja tiež musím znížiť stratu, snažím sa nenaúčtovať poštovné, nákup kolkov, nákup služieb od živnostníkov /neplatičov dph/ znížiť, ako sa len dá, samozrejme, ak sme to hradili cez pokladňu, ak Vás ešte niečo napadne, tiež budem rada.
A viete, že kecáme o porušení základného princípu účtovníctva?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
jasné, prepáčte /bocs/
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chcela by som vidieť prípadnú krížovú kontrolu dokladov ....zaúčtujem, nezaúčtujem, zaúčtuješ, nezaúčtuješ.....každý podľa svojho.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ja to len v prípade, že živnostíci si tiež upravia faktúry - samozrejme. Sú to naši./tiež si to upravia a budú len radi./
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Laura1 Pozri príspevok
Ja tiež musím znížiť stratu, snažím sa nenaúčtovať poštovné, nákup kolkov, nákup služieb od živnostníkov /neplatičov dph/ znížiť, ako sa len dá, samozrejme, ak sme to hradili cez pokladňu, ak Vás ešte niečo napadne, tiež budem rada.

fiha, a potom tam mas ake naklady?
toto by som urcite nerobila

a ked pridu daniari na doziadanie konkretneho uctovneho dokladu tak potom co? a chodia dost casto, aspon v poslednom case a to som mala uz aj doziadanie z nemecka......takze nedoporucujem ani " vynechavat" doklady z cudziny
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Teraz vyzerám, ako nejaký podvodník - ja som len chcela povedať, že ak si kúpim nejaké známky,či kolky, nemusia ísť do nákladov, ked to nepotrebujem. A živnostník ak mi napíše fakt. na 5tisíc na služby a po dohode obidve strany znížia doklady na 500,-Sk,nič sa nestane.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ja neviem či je to porušenie zákona, ale čo by sa stalo ak by ste niečo zaúčtovali ako nedaňový náklad jednoducho daňovník si nezníži základ dane ale naopak ho zvýši to nemusí zdôvodňovať....co si o tom myslíte ???
0 0
accomody accomody

accomody je offline (nepripojený) accomody

no tak by sa dali zaúčtovať napr. náklady na reprezentaciu... lenže v tomto prípade ide o zničovanie cash flow a nie znižovanie straty...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať