Zavrieť

Porady

valutová pokladňa

Ahoj poraďáci.
Keďže s valutovou pokladňou len začínam, mám v tom tak trochu chaos. Manžel vlani dostával faktúry za prácu v eurách. Lenže uhradené boli niekedy aj 2 mesiace po vystavení faktúry. Ide mi o to, že po ukončení každej pracovnej cesty som mu urobila vyučtovanie stravného a vreckového a v podstate mi zostal mínusový zostatok vo valut. pokladnici. Môžem tam vsunuť osobný vklad podnikateľa aby to bolo v poriadku?
Inak neviem, či to robím dobre, ale každý vklad a výber prepočítavam kurzom NBS a tak to vediem v peňažnom denníku.
A ešte jedna otázka. Ak mám konečný zostatok veľký, môžem si dať osobný výber podnikateľa? A udáva sa konečný zostatok vo valutovej pokladnici niekde v daňovom priznaní?
Viem že sú to pre Vás asi základné otázky, ale ak môžte, odpíšte prosím, nech v tom mám konečne jasno.
Ďakujeeeeeeem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Do valutovej pokladne môžeš dať osobný vklad, taktiež môžeš urobiť osobný výber.
    V DP FO sa zostatok nikde neuvádza, uvádza sa do Výkazu
    o majetku a záväzkoch.

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Member ďakujem za odpoveď. Vo výkaze o majetku a záväzkoch je kolónka peniaze a ceniny. Tam sa uvádza zostatok, ktorý mi vyšiel z peňažného denníka - pokladňa, alebo sa má prirátať aj zostatok z valutovej pokladne, keď vlastne do tejto kolónky vpisujem aj príjmy a výdavky z valutovej pokladne prepočítané na Sk? Toto mi nieje stále jasné.

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    V peňažnom denníku más predsa zostatok SK aj EUR prepočítané na SK. Valutovú pokladňu si vedieš zvlášť. Keby si pripočítala zostatok valutovej pokladne mala by si to duplicitne .

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Aj som si myslela. Mýlil ma ten veľký zostatok na valutovej pokladni, kedže v PD bol zostatok podstatne nižší.
    Ďakujem ti pekne. Už som v obraze.

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Ale predsa len ešte niečo. Ako začať nový rok vo VP? Myslím tým, či ten veľký zostatok z minulého roku mám dať teraz ako počiatočný stav?

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ak máš vysoký zostatok VP , urob si výber EUR - osobnú spotrebu k 31.12.2008, samozrejme sa zníži stav pokladne v peňažnom denníku.
    K 1.1.2009 bude mať počiatočný stav pokladne rovnaký ako KS k 31.12.2008.
    PS v SK + PS v EUR prepočítaný na SK = KS k 31.12.2008 v pokladni v SK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.