Zavrieť

Porady

Odmeny za dohody

Ospravedlňujem sa, že znovu otváram tému práce na dohody. Prelistovala som si tu množstvo odkazov s touto témou, no nie som si istá, či je správne to, s čím som sa stretla. Rada by som poznala vaše názory a prípadné rady.
Stretla som sa s vypracovanými dohodami o brigádnickej práci študentov a dohodami o pracovnej činnosti, ktorých forma je vernou kópiou precovnej zmluvy. Líšia sa len názvom, teda Dohoda...... a vymedzením počtu odpracovaných hodín v rámci zákona. No je v nich stanovená taxatívna odmena za dohodu, čo je v poriadku, ale v ďalšej časti sa píše, že pracovník (dohodár) má nárok na ďalšie odmeny podľa rozhodnutia firmy. Takže dohodári bežne dostávajú svoju odmenu plus odmeny v rôznom rozsahu, často prevyšujúce stanovenú základnú priznanú odmenu. Je to takto v poriadku?
Ďalej som sa stretla s tým, že v jednej firme má pracovníčka uzatvorené dve dohody a to Dohodu o pracovnej činnosti na upratovanie vo firme, ktoré robí denne v rozsahu 2 hodín a tá istá pracovníčka má v tej istej firme uzatvorenú aj Dohodu o vykonaní práce na upratovanie (teda tú istú činnosť), ktorú vykonáva raz za štvrťrok v inej časti firmy. Osobne si myslím, že tento postup nie je správny. Minimálne by tá dohoda o vykonaní práce mala byť uzatvorená každý štvrťrok nová na daný rozsah. No tiež si myslím, že dve rôzne dohody na tú istú činnosť v jednej firme pre jednu osobu by asi nemali byť uzatvorené.... Vopred ďakuje za názory a rady.... Kika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    ad odmeny: áno, dohodárom je takisto možné vyplatiť aj vyššiu odmenu ako majú dohodnuté v zmluve(t.j.prémie,bonusy,provízie), t.z. že sa zvýši VZ na daň a poistné zamestnávateľa.
    ad viac dohôd: 1 pracovník môže mať uzatvorených aj viac dohôd s ohľadom na dodržanie celkového odpracovaného času pre 1 zamestnávateľa za rok.
    áno dohoda o vykonaní práce sa vzťahuje na jednorazovú činnosť ktorá má vymedzený začiatok a koniec. Podľa môjho názoru ju nemožno použiť na opakujúcu sa činnosť akou je napríklad upratovanie, iba ak by išlo o jednorazové upratanie priestorov(napr.po rekonštrukcii,prestavbe...)

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ahojte, chcem sa tiež niečo opýtať ohľadom vyplatenia vyššej odmeny v jednom mesiaci pracovníkovi na dohodu o pracovnej činnosti. Je to teda možné? A čím to podložiť, len nejakým príkazom na vyplatenie odmeny tomu pracovníkovi a to podpísané konateľom alebo je to možné riešiť aj dodatkom ku dohode?
    Ďakujem za každú odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa tiež niečo opýtať ohľadom vyplatenia vyššej odmeny v jednom mesiaci pracovníkovi na dohodu o pracovnej činnosti. Je to teda možné? ÁNo, je. A čím to podložiť, len nejakým príkazom na vyplatenie odmeny tomu pracovníkovi a to podpísané konateľom alebo je to možné riešiť aj dodatkom ku dohode? Riešila by som to podpísaným dokladom nadriadeného o výške odmeny.
    Ďakujem za každú odpoveď.
    Odpovede v texte.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Tweety Pozri príspevok
    Odpovede v texte.
    Ďakujem Ti Tweety za rýchlu odpoveď. Nevieš či je tu na porade nejaký vzor, či to stačí napísať jednoducho, že komu a koľko prideluje odmenu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ďakujem Ti Tweety za rýchlu odpoveď. Nevieš či je tu na porade nejaký vzor, či to stačí napísať jednoducho, že komu a koľko prideluje odmenu?
    A nemáte na odmeny vo firme vzor ? Skús pohľ. tu v tlačivách, ale stačí len jednoducho uviesť, meno, komu, koľko, začo, a podpis toho, kto ju pridelil- schválil.
    Naposledy upravil Tweety : 23.06.09 at 08:20 Dôvod: koľko

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Tweety Pozri príspevok
    A nemáte na odmeny vo firme vzor ? Skús pohľ. tu v tlačivách, ale stačí len jednoducho uviesť, meno, komu, začo, a podpis toho, kto ju pridelil- schválil.
    Nie zatiaľ nemáme, ešte neboli vyplácané odmeny. Už som sa snažila aj hladať, ale zatiaľ som žiadny vzor nenašla.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KvetkaK Pozri príspevok
    Nie zatiaľ nemáme, ešte neboli vyplácané odmeny. Už som sa snažila aj hladať, ale zatiaľ som žiadny vzor nenašla.
    Tak si jednoducho urob v Exceli tak, ako som napísala vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.