Zavrieť

Porady

Dôchodca, koniec PP

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. K 28.2 požiadal o ukončenie PP zamestnanec, ktorý u nás pracoval 10 rokov, minulý rok išiel do predčasného dôchodku, ale naďalej ostal u nás pracovať. Nikdy som neukončovala PP s takýmto zamestnancom, tak nechcem na niečo zabudnúť.
1. Do ZP pošlem odhlášku
2. Do SP RL odhlášku a ELDZ ( treba všetky roky od 2004, alebo stačí len od priznania dôchodku ? Lebo do obdobia priznania dôchodku som mu ELDZ dávala kvôli výpočtu výšky )
3. Ak požiada mu vyplatím odchodné

Zabudla som na niečo ?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Ahoj, ELDZ zaslať len od priznania dôchodku. A tento zamedtnanec má nárok raz ročne na prepočet dôchodku, nakoľko po priznaní dôchodku bol naďalej zamestnaný.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    petacuckova Pozri príspevok
    Ale odchodné mu nevyplácam kým ma o to nepožiada ?
    O odchodné nemusí požiadať. Mám naňn nárok zo zákona a vy ste povinní mu ho vyplatiť.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Áno prečítala som si to v par. 76 ZP, ďakujem. Nikdy som to ešte neplatila, tak som nevedela. A ako mám postupovať keď mu mám preplatiť v sume priemerného mesačného zárobku ?
    Pracujeme 37,5 hod týždenne.
    Použijem dovolenkový priemer platný pre 1 Q 2009 ( u neho 7,0841), vynásobím 21,74 a krát 7,5 hod , t.j 7,0841*21,74*7,5 = 1155 EUR? Vypočítala som to správne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.