Zavrieť

Porady

stravný lístok a cestovné náhrady

Dobý deň,
prosím o radu, pracovník odpracoval v jeden deň 4 hod aj 5 minút a následne bez prerušenia bol vyslaný na služ.cestu, ktorá trvala do 17,30 hod. Má v tomto prípade nárok na str. lístok aj cest.náhrady/stravné/?
Podľa mňa nie pretože, nemôže mať v jeden deň nárok na lístok aj na stravné zo služ. cesty.
Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Saskia Ulicna Pozri príspevok
    Dobý deň,
    prosím o radu, pracovník odpracoval v jeden deň 4 hod aj 5 minút a následne bez prerušenia bol vyslaný na služ.cestu, ktorá trvala do 17,30 hod. Má v tomto prípade nárok na str. lístok aj cest.náhrady/stravné/?
    Podľa mňa nie pretože, nemôže mať v jeden deň nárok na lístok aj na stravné zo služ. cesty.
    Ďakujem za všetky odpovede.
    Práveže má nárok na oboje, lebo obidve veci sa posudzujú samostatne a navzájom sa nevylučujú. Na SL má nárok, ak odpracuje viac ako 4 hodiny a zároveň na CN má nárok, ak tuzemská cesta trvala minimálne 5 hodín (u zahraničnej automaticky aj pri kratšej).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Elenmarta Pozri príspevok
    podľa mojho názoru má nárok len na stravný lístok
    Nie je to správny názor.

    Elenmarta je offline (nepripojený) Elenmarta

    Elenmarta
    Vieš mi prosím napísať, vlastne odôvodniť prečo? Veľmi by som Ťa o to prosila, lebo som sa s niečím takým nestretla, v zákone som to nenašla ďakujem ti pekne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Elenmarta Pozri príspevok
    Vieš mi prosím napísať, vlastne odôvodniť prečo? Veľmi by som Ťa o to prosila, lebo som sa s niečím takým nestretla, v zákone som to nenašla ďakujem ti pekne
    Pozri si §152 ZP a Zákon o Cestovných náhradách.

    stravný lístok a cestovné náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.