Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie zálohovej faktúry

Môže mi niekto poradiť ako zúčtovať zálohovú faktúru, zaplatili sme zálohovú faktúru ku koncu roku 10000,-Sk zaúčtovala som to 314/221 a na konci roku mi prišla vyúčtovanie faktúra na túto sumu ale tovar ešte nie ako to mám zaúčtovať? neviem aký účet mám dať na sumu
8403,4 - ?/321
1596,6 343/321

a 321/314 na 10000 je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    marcela4577 Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť ako zúčtovať zálohovú faktúru, zaplatili sme zálohovú faktúru ku koncu roku 10000,-Sk zaúčtovala som to 314/221 a na konci roku mi prišla vyúčtovanie faktúra na túto sumu ale tovar ešte nie ako to mám zaúčtovať? neviem aký účet mám dať na sumu
    8403,4 - ?/321
    1596,6 343/321

    a 321/314 na 10000 je to správne?
    Myslím, že Ti prišla faktúra k prijatému (u Teba poskytnutému) preddavku - podľa Zákona o DPH a nie vyúčtovacia (sama píšeš, že tovar nebol dodaný).
    Takúto faktúru účtuješ iba vo výške sumy DPH ako zníženie pohľadávky voči dodávateľovi (pohľadávka zo zaplateného preddavku) - 343AE/314AE 1.596,60 Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcela4577 Pozri príspevok
    a čo s tým zvyškom? to mi zostane na účte 314 cez rok?
    Zvyšok- resp. celú poskytnutú zálohu vysporiadaš až pri tzv. konečnej faktúre, faktúre za dodanie tovaru, na ktoré bola záloha poskytnutá.

    marcela4577 je offline (nepripojený) marcela4577

    marcela4577
    tak v mojom prípade budem mať zostatok cez rok 2008 - 2009 na účte 314 správne to chápem?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcela4577 Pozri príspevok
    tak v mojom prípade budem mať zostatok cez rok 2008 - 2009 na účte 314 správne to chápem?
    Áno, budeš ho mať. Tento účet nemusí byť k 31.12.08 nulový.

    marcela4577 je offline (nepripojený) marcela4577

    marcela4577
    ok dakujem tú vyúčtovaciu faktúru som si prijala normálne k faktúram, urobila som správne? a tam teda si zaúčtujem len dph

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcela4577 Pozri príspevok
    ok dakujem tú vyúčtovaciu faktúru som si prijala normálne k faktúram, urobila som správne? a tam teda si zaúčtujem len dph
    Áno, správne, zápis 343AE/314AE.( ako už uviedla Johanka)

    Vyúčtovanie zálohovej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.