Zavrieť

Porady

odstupne, choroba z povolania

K 01. 05. 2008 som dostala výpoveď dohodou podľa paragrafu 60, na základe dôvodov v uvedených v paragrafe 63, odst. 1, písm. C s dvojmesačným odstupným. 27. 01. 2009 mi bola uznaná choroba z povolania akceptovaná teda aj zamestnávateľom ale odmietli mi doplatiť osemmesačné odstupné z dôvodu, že nemám na to nárok a odvôvodnili mi to tým, že mám nárok iba na jednomesačné odstupné vtedy ak odchádzam do invalidného dôchodku. Čo mám robiť? Mám sa domáhať alebo je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    12zuzana12 Pozri príspevok
    K 01. 05. 2008 som dostala výpoveď dohodou podľa paragrafu 60, na základe dôvodov v uvedených v paragrafe 63, odst. 1, písm. C s dvojmesačným odstupným. 27. 01. 2009 mi bola uznaná choroba z povolania akceptovaná teda aj zamestnávateľom ale odmietli mi doplatiť osemmesačné odstupné z dôvodu, že nemám na to nárok a odvôvodnili mi to tým, že mám nárok iba na jednomesačné odstupné vtedy ak odchádzam do invalidného dôchodku. Čo mám robiť? Mám sa domáhať alebo je to pravda?
    Príspevok
    § 76 ZP Odstupné
    (2) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou alebo dohodou z dôvodov, že zamestnanec nesmie vykonávať prácu pre pracovný úraz, chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej desaťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

    odstupne, choroba z povolania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.