Zavrieť

Porady

Čo musíte vedieť ak idete s autom na STK?

Na čo by som nemal zabudnúť keď idem na STK ak sa tam nechcem viackrát platiť za STK???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esat je offline (nepripojený) esat

    esat
    Ja to robím nasledovne. Pred STK dám auto skontrolovať v servise, kde odstránia všetky nedostatky a sú vždy ochotní poradiť so všetkým ohľadom stavu auta. Potom mi už len stačí veľký techničák,deň dovolenky a fičím na STK. Iné vedieť a mať nemusím. Ide o moju bezpečnosť, preto otázka platby v tomto prípade nie je pre mňa prvoradá.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja to robim tak, ze dam auto do servisu, poziadam o pripravu auta na STK a aj jej vykonanie. Rano auto zanesiem a poobede mi ho dovezu domov aj s papiermi o STK. Za vybavenie STK si vezmu 300 Sk, resp. 10 Eur a ja mam pokoj a den usetreny.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    durisovad Pozri príspevok
    Ja to robim tak, ze dam auto do servisu, poziadam o pripravu auta na STK a aj jej vykonanie. Rano auto zanesiem a poobede mi ho dovezu domov aj s papiermi o STK. Za vybavenie STK si vezmu 300 Sk, resp. 10 Eur a ja mam pokoj a den usetreny.
    To je úplne ideálny spôsob!
    Ešte sa dá aj tak, že sa kára dá checknúť u servisáka, ktorý sa pozná s ľuďmi na STK (v malom okrese skoro každý), a ten ma vopred ohlási že tam idem. Takže technik vie čo ako.
    Káru môžeš dať na kontrolu aj v inom ako vlastnom okrese. Malé okresy sú fajn, STK sa tam takmer podobá na piknik...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Neviem, do akej miery servisaci spolupracuju s STK, ale mne ide o to, aby som mala auto v poriadku. V pripade akejkolvek zavady mam od servisu doklad, ze auto riadne opravili a mam event. moznost reklamacie a bezplatnej opravy.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    durisovad Pozri príspevok
    Neviem, do akej miery servisaci spolupracuju s STK, ale mne ide o to, aby som mala auto v poriadku. V pripade akejkolvek zavady mam od servisu doklad, ze auto riadne opravili a mam event. moznost reklamacie a bezplatnej opravy.
    Lenže tým dokladom zo servisu často rozumej "mastná faktúra"

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Faktura sice je vystavena na nejaku sumu, ale vzhladom na to, ze ja sa tomu nerozumiem, nechavam to na odbornikov. Zatial to nebolo s tou mastnotou faktury az take hrozne.

    joe-lv je offline (nepripojený) joe-lv

    joe-lv
    U nas netreba vediet nič,, zaklad je mat nejake peniaze pri sebe. Raz som išiel z novym autom, nedal som nič-neprešiel som. Povedali mi že mi zle brzdia brzdy. Dobre, vratil som sa na druhy den, stym že som bol s autom v servise kde mi brzdy opravili (nebol som sice nikde, ale tvrdil som to).Auto prešlo bez problemov, ale stalo ma to den volna naviac. Od vtedy zakaždym dam nejake "všimne" a prejdem aj s trabantom bez starosti. Tolko ku STK na slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.