Zavrieť

Porady

upozornenie zamestnancovi

Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    edka29 Pozri príspevok
    Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?
    Bolo by vhodné doplniť, na čo upozorňoval zriaďovateľ zamestnanca. Na porušenie pracovnej disciplíny alebo...?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Obedňajšia prestávka nie je pracovným časom. k Porušeniu pracovnej disciplíny môže dôjsť len v pracovnom čase.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Porušenie pracovnej disciplíny je trošku tvrdí, nemyslíte? Ten zostáva v záznamoch a keď sa ich nakopí viac, môže to viesť k výpovedi.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    edka29 Pozri príspevok
    Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?
    martina0203 Pozri príspevok
    Porušenie pracovnej disciplíny je trošku tvrdí, nemyslíte? Ten zostáva v záznamoch a keď sa ich nakopí viac, môže to viesť k výpovedi.
    No ja som myslela, že keď sa niekto na niečo pýta, tak by bolo dobré povedať, aj na čo sa pýta.

    Ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že zriaďovateľ môže upozorňovať na všetko, ale nie všetko má právne dôsledky.

    edka29 je offline (nepripojený) edka29

    edka29
    nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    edka29 Pozri príspevok
    nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?
    Nemôže ani jednej z Vás, pretože platí to, čo je uvedené v príspevku č.3.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    edka29 Pozri príspevok
    nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?
    Tak toto by som nazvala po slovensky tazkou buzeraciou, alebo elegantnejsie mobingom.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ešte by ma zaujímalo, ako môže zriaďovateľ vedieť o čom sa rozpráva rodič s učit. bol vari účastníkom rozhovoru?

    dany211 je offline (nepripojený) dany211

    dany211
    V case obednajsej prestavky sa predsa mozem rozpravat s kym chcem a o com chcem, ved je to mimo pracovnej doby...jediny problem by bol vtedy, kedy by som cez tuto prestavku mala vykonavat dozor, aj to len vtedy, keby sa niekomu nieco stalo...
    Nasi nadriadeni si nas niekedy mylia podla vsetkeho so ziakmi

    upozornenie zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.