Zavrieť

Porady

SZČO príjem zo záv. činnosti

Ahojte chcela by som sa spýtať ako mám zaúčtovať v Alfe Jedn. účt. príjem SZČO zo záv. činnosti a daň vybraná zrážkou z príjmu ? aby sa mi to správne presunulo do DP z programu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkap17 Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som sa spýtať ako mám zaúčtovať v Alfe Jedn. účt. príjem SZČO zo záv. činnosti a daň vybraná zrážkou z príjmu ? aby sa mi to správne presunulo do DP z programu ďakujem
    Nemôžeš do účtovníctva SZČO účtovať príjem zo závislej činnosti.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ALFA je SW na JÚ. Postupy účtovania nehovoria nič o účtovaní príjmu zo závislej činnosti , ani o prípadoch, keď má podnikateľ (účtovná jednotka) aj iný druh príjmu ako z podnikania. Tieto príjmy do účtovníctva nepatria. Do DP si ich musíš zaradiť sama .
    V prípade, že niektorý z príjmov nesúvisiacich s podnikaním bol pripísaný na b.účet, účtuje sa ako príjem neovplyvňujúci základ dane.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Priamo vstúpiš v Daňovom priznaní do odd. V. a vpíšeš tam príjem zo závislej činnosti aj stiahnuté poistné. Ďalej už program bude počítať sám.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    A ked je z toho príjmu stiahnutá dan podla§43 do ktorych koloniek DP to mám zaúčtovať? v V oddieli DP je len poistné ale to nebolo stiahnuté len daň Ďakujem za odpovede

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katkap17 Pozri príspevok
    A ked je z toho príjmu stiahnutá dan podla§43 do ktorych koloniek DP to mám zaúčtovať? v V oddieli DP je len poistné ale to nebolo stiahnuté len daň Ďakujem za odpovede
    str.8 r.98 DP typu B. Ak jeho základ dane z podnikania je vyšší ako NČZD, nemusíš to do DP vôbec uvádzať, daňová povinnosť je vysporiadaná.
    Naposledy upravil veronikasad : 02.02.09 at 16:21

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ďakujem krásne za odpovede základ dane je nižší a daň. povinnosť je nula. Keď som to dala do r98 nahodilo sa mi to aj do r.105 ako daňový preplatok je to správne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katkap17 Pozri príspevok
    Ďakujem krásne za odpovede základ dane je nižší a daň. povinnosť je nula. Keď som to dala do r98 nahodilo sa mi to aj do r.105 ako daňový preplatok je to správne?
    ano, nezabudni ešte vyplniť odd. XV - žiadosť o vrátenie daňového preplatku

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ďakujem za odpoved Veronika môžeš mi prosím poslať § ktorý hovorí o nároku na vrátenie toho preplatku zo záv. činnosti nevedela som že mi ho vrátia
    Ak mi tu daň vrátia môžem napísať čislo účtu ktoré nesúvisí s podnikaním SZČO predpokladám že tá daň sa potom neúčtuje
    Naposledy upravil katkap17 : 03.02.09 at 11:08

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Nikto mi neodpovie či môžem napísať svoj osobný účet na vrátenie tej dane aby sa mi to nemiešalo do podnik.účtu ak sa tá daň neúčtuje

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    katkap17 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoved Veronika môžeš mi prosím poslať § ktorý hovorí o nároku na vrátenie toho preplatku zo záv. činnosti nevedela som že mi ho vrátia
    Ak mi tu daň vrátia môžem napísať čislo účtu ktoré nesúvisí s podnikaním SZČO predpokladám že tá daň sa potom neúčtuje
    Katka, pozri sa do kalendára. Všetci máme roboty vyše hlavy a medzi tým sa snažíme pomôcť. Ale aj tí, čo sa pýtajú , musia priložiť ruku k dielu. Najmä vtedy ak sa prezentujú ako účtovníci . Pozri si § 32 Zákona o dani z príjmov - má pomerne zrozumiteľný nadpis - Daňové priznanie a čítaj .... . Ak chceš správne vyplniť DP, nemôžeš sa spoľahnúť len na SW, chce kopec štúdia príslušných predpisov .

    Pre vrátenie dane môžeš uviesť akýkoľvek účet.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Snažím sa ako môžem zákony študujem už 4 mesiace odkedy účtujem ale kým im človek začne rozumieť to ešte potrvá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.