Zavrieť

Porady

ked smrdi bravcovina

ahojte kucharky..

sa mi stala taka vec, ze ked som kupila bravcove kare a dala som ho do mraznicky a potom o par dni rozmrazila a isla som ho pripravovat tak ako vzdy na rezne naruby, tak finalne jedlo velmi smrdelo bravcovinou..to iste sa mi stalo aj s "cerstvym" masom z obchodu, normalne kupenym za pultom..viete mi povedat cim to moze byt?
..to co prakticky mi na tom vadi ze nielen ze to maso smrdi ako ked ste na zabijacke a naozaj to prasa strasne smrdi bravcovinou ale ta bravcovina je citit aj v tom mase..

..ak by ste mi vedeli poradit preco sa tak stane alebo ako by som vedela tomu predist budem len rada

..som totizto veeeelmi citliva na maso..zvacsa papam len kuracinku, a bravcove naozaj minimalne a aj to zacinam obmadzovat odkedy sa mi stalo to co som vyssie opisala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Bolo by divné keby bravčovina smrdela po zajacovi

    Pokiaľ to nemáš rada, je len jeden spôsob - pekne na dlho nechať mäsko v mrazničke...ten chlad vytiahne z mäsa "vôňu".
    Keď už je mäso spracované, tak sa s tým nedá nič robiť...ak by smrdelo po chladničke, prípadne by si mala pocit že sa už začína kaziť /samozrejme ak začína zozelenievať vyhoď ho /, stačí ho namočiť do vody s prídavkom octu. Či by ocot vytiahol aj "bravčovú" vôňu som neskúšala, ja to mám rada

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    caligulax Pozri príspevok
    to bolo dobreeeeeeeeeeeeeeee
    preco mimo temy?kam to mam zaradit ak nie do receptov?

    caligulax je offline (nepripojený) caligulax

    caligulax
    bolacka Pozri príspevok
    preco mimo temy?kam to mam zaradit ak nie do receptov?
    zaradila si to dobre... len ja som pisal trocha mimo temy tak preto...ale nebolo to myslene v zlom. Pekny den

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    keď mäso smrdí bravčovinou (povedal by som že smrdí výkalmi) tak by som ho nejedol , mám radšej keď vonia bravčovinou, mäso všeobecne zapácha po krmive, je rozdiel či je zviera kŕmené granulami alebo kukuričkou, prípadne žaludami

    babijanka je offline (nepripojený) babijanka

    žena v strednom veku-srandistka ...viac babijanka
    Skús po vyklepaní rezňov, je to jedno či sú bravčové alebo kuracie, tieto posoliť, ovegetiť a pokvapkať šťavou z citróna a do rozšľahaného vajíčka pridať troška piva. Rezne budú chutné, voňavé a mekučké. Najlepšie je tieto vyprážať zmiešaním masti a oleja. Táto rada však platí pokiaľ mäso nie je skazené.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mäso je zo zabíjačky prasaťa - mužského rodu (nemám momentálne na jazyku, ako sa muž prasaťa volá), z prasnice tak mäso necítiť. Ale to myslím úplne vážne. Asi máš smolu, že nekúpiš mäso práve z prasnice.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Kanca je potrebné vymiškovať (odrezať varlatá) ešte za mlada, potom je to bravček (eunuch) inak mäso smrdí a malá prasnica (mašica) je mašička. Občas sa pri miškovaní stávalo, že z kanca zostal kanček a vtedy mäso smrdelo, bolo vhodné len do klobás a na šunky, ešte aj masť smrdela

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Tak veru," muzi " su aj v tomto spracovani na nic, zial, pokial mas dobry nos, ako ja, nic s tym nenarobis, smrad ostane, mozes to nakorenit ako chces.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.