Zavrieť

Porady

Preukaz ZŤP - MHD

Ahojte, chcel by som sa opytat, ci preukaz ZŤP plati aj mimo trvaleho bydliska na MHD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad škoda, že len v Bratislave. U nás už zo dva roky úľavy pre držitelov preukazov ŤZP znížili
    majka 62 súhlasím, je to škoda, malo by to platiť vo všetkých mestách

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Áno platí všade tam , kde sú poskytnuté zľavy pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím v rámci celej SR a nielen na MHD ale aj na rôzne kultúrne podujatia.

    betrix je offline (nepripojený) betrix

    betrix
    Ahoj, nemyslím, že to platí všade. Napr. , keď sme boli pred dvoma rokmi v BA, tak tam dcérke platil, i keď sme z PO. Ale u nás doma -v PO, musia mať občania ZŤP osobitnú čipovú kartu a ročný lístok za 35; Sk, potom môžu cestovať. Obyvateľom z iných miest u nás asi zľavy neplatia. Pre istotu sa treba všade pýtať . B.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím s predošlými, držiteľ preukazu ZŤP a ZŤPS musí mať vystavenú čipovú kartu s určitým počtom zakúpených jázd. Pre každú obec musí byť vystavená čipová karta týkajúca sa MHD obce. Tieto preukazy majú ešte aj iné výhody, napr.zľava pri medzimestskej autobusovej preprave, pri železničnej, na vyhradených parkoviskách ( zväčša je to v areáli zdravotníckeho zariadenia) je znížená suma za parkovanie. Ale oveľa výhodnejšie by bolo pre nás, keby sme tie preukazy nepotrebovali...

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Ja som nemala v žiadnom meste problém so zľavami pre ZŤP. Všade tam, kde poskytovali zľavy, boli poskytnuté i mne, hoci som mala trvalé bydlisko na opačnom konci republiky, nikto neskúmal kde bývam.
    Nemala som žiadnu čipovú kartičku
    Ja píšem o zľave a nie o bezplatnej preprave a to je veľký rozdiel!

    Zľavy sú poskytované i na železničnú a diaľkovú autobusovú prepravu.

    Ďalšie zľavy, ktoré poskytuje konkrétne mesto svojim občanom so zdravotným postihnutím si určuje samo vo svojich VZN...u nás je to napríklad oslobodenie od poplatku za psíka.

    Treba sa pýtať na konkrétnom mieste, či platia zľavy a aké
    Naposledy upravil ola : 03.02.09 at 16:58
    mareko Zľavy platia dokonca aj v ČR a nie len v doprave, ale niekde aj pri kultúrnych podujatiach, v ZOO a podobne. Záleží to od jednotlivých inštitúcií a ich pravidiel.

    VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

    VALIKA60
    Já mám tiež preukaz ZTPˇa ked som cestovala v Bratislave na MHD tak som nemusela nikde platiť a aj doprovod mal zadarmo cestu somnou.Takú informáciu som dostala dopravnom podniku SADBratislava.Bola som velmi rada že bez problémov som mohla prestupovať z električky na trolejbus a tak cestovať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ola Pozri príspevok
    Áno platí všade tam , kde sú poskytnuté zľavy pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím v rámci celej SR a nielen na MHD ale aj na rôzne kultúrne podujatia.

    Nie je pravdou !!!!

    Každé mesto má svoje špecifiká :

    1. Bezplatná preprava – nárok a preukazovanie:

    " Držitelia preukazu ŤZP (občan s ťažkým zdravotným postihnutím) a držitelia preukazu ŤZP - S (občan s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu, osobného asistenta alebo psa so špeciálnym výcvikom), s trvalým pobytom v SR na základe osobitnej BČK.."

    čiže obyvateľ Hornej Dolnej nemá automatický nárok na bezplatnú prepravu v Dolnej Hornej a samozrejme naopak .

    http://www.vop.gov.sk/vyhody-preukazu-ztpxx



    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.