Zavrieť

Porady

Koniec poberania davky z ÚP a teraz?

Chcel by som sa informovat. Dna 31.1.2009 mi skoncilo poberanie davky z ÚP, poberal som ju 6 mesiacov. Na karticke som si vsimol, ze mam ist na podpis dna 16.2.2009.Tak teda neviem, ci musim ist urobit nejaku zmenu na UP a do kolkych dni? Budem vlastne v evidencii, narok na podporu vsak uz nemam.Mozem poziadat o socialku? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sportik Pozri príspevok
    Chcel by som sa informovat. Dna 31.1.2009 mi skoncilo poberanie davky z ÚP, poberal som ju 6 mesiacov. Na karticke som si vsimol, ze mam ist na podpis dna 16.2.2009.Tak teda neviem, ci musim ist urobit nejaku zmenu na UP a do kolkych dni? Budem vlastne v evidencii, narok na podporu vsak uz nemam.Mozem poziadat o socialku? Dakujem pekne.
    Ak zostaneš naďalej v evidencii úradu práce ako uchádzač o zamestnanie, nemusíš nikde nahlasovať žiadnu zmenu. Platitelom zdr.poistenia je za teba naďalej štát.
    O podmienkach výplaty dávky v hmotnej núdzi sa informuj na sociálnom oddelení úradu práce SVaR /dávku v nezamestnanosti vyplácala sociálna poisťovňa/ - neuvádzaš vek, počet členov domácnosti ani celkový príjem spoločne posudzovaných osôb.

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Ked si človek vyradený z UP už bez príjmu požiada o dávku v hmotnej núdzi, skúma úrad aj stav penazí na účte klienta v banke? Ak áno tak čo všetko preveruje?

    Koniec poberania davky z ÚP a teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.