Zavrieť

Porady

Teplovodny vymennik Mijori

Natrafil som na tento typ vymennika, ktory sa montuje na vrch krbovej vlozky. Vcelku ma zaujal aj jej vykon. Mate niekto skusenosti s tymto typom vymenniku, resp. poznate niekoho kto to ma? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jkmk je offline (nepripojený) jkmk

    jkmk
    ja som namontoval jednoduchý teplovodný výmenník do komína, ako pokračovanie teplovodného výmenníka v krbových kachliach.
    mám miesto 40 C teraz 50 C vodu v systéme ( 9 radiátorov )

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    jkmk Pozri príspevok
    ja som namontoval jednoduchý teplovodný výmenník do komína, ako pokračovanie teplovodného výmenníka v krbových kachliach.
    mám miesto 40 C teraz 50 C vodu v systéme ( 9 radiátorov )
    Dik za info. Ten vymennik bol akej znacky, resp. aky model?

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    posledne som natrafil na vcelku zaujimave riesenie, ze teplym vzduchom z vlozky sa ohrieva teplovodny vymennik z ktoreho voda ide do radiatorov. Vyhoda tohto riesenia ze pri vypadku el. sa vlastne nema ako nastat havarijna situacia.

    jkmk je offline (nepripojený) jkmk

    jkmk
    záleží od riešenia rozvodov kúrenia. v mojom prípade funguje aj samotiažny aj nútený obeh.

    jkmk je offline (nepripojený) jkmk

    jkmk
    je to zvarená nerezová rúra D100 s rúrou D150 dlhá 500mm s prívodom dole a vývodom hore 1" šrobením. v medzikruží je objem cca4,5 l. takto vyrobený a odtlakovaný ( na 7 MPa) je osadený v dymovej rúre D200. ostatný dymovod je D150 mm.
    Je dôležité aby voda vchádzala do výmenníku už ohriata v mojom prípade je to teplovodný výmenník v kachliach ABX stockholm 8. Výroba výmenníku aj s dymovodom bez montáže ma vyšla na cca 3000 Sk. som veľmi spokojný vykúrim cca350 m3. bez prehrievania kachlí. u mňa to funguje super

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Mate niekto skusenosti s vymennikom Bef UTV 10? Tento vymennik sa ohrieva teplym vzduchom z krbovej vlozky a nasledne voda ohriata vo vymenniku putuje do radiatorov, resp. podlahovky.

    mbmbac je offline (nepripojený) mbmbac

    mbmbac
    Mám namontovaný teplovodný výmenník utv10 s krbovou vložkou BeF 730 R, Krb mám v rohu obývačky s obstavbou bez vetracích mriežok. Pod schodiskom z ľavej strany krbu mám namontovaný utv10. BeF 730 R má výkon 14,5 kw pri účinnoti 84% by mal dodávať do vzduchu približne 12 kw. Ako palivo som použil odpadové dosky a laty zo stavby,so spotrebou 4 kg/hod
    čo je pravdepodobne plný výkon kr.vložky (12 kw do vzduchu) a na utv10 som nameral tieto hodnoty.teplota vzduchu na vst. 144 °C na výs. 36 °C,
    teplota vody na vst. 12 °C na výs. 38 °C pri prietoku vody 4l/min. to znamená že utv10 dodaval do vody 7,25 kw za 1hod (7,25 kwh)
    Zvyšných 4.75 kw odchádzalo cez krbové dvierka do obývačky a nezaizolovanou vzduchotechnikou pod schodiskom s toho dôvodu som tam mal +39 °C .Ventilátor som použil KAM 150 s prietokom 600 m3.Má niekto tento výmenník? Akú máte skúsenosť s týmto výmenníkom ,používate aj akum. nádrž?Ako dlho sa nabíja?

    mbmbac je offline (nepripojený) mbmbac

    mbmbac
    mám novostavbu ešte bez fasády a zateplenia, falošnú podlahovku mam len v kúpelke na chodbe a v kuchyni.spotreba plynu bola pri vonkajšej teplote 0 °C 11 m3/24 hod ,s toho mi vyšla tepelná strata 4,9 kw/hod. pre -15 je to 8,3 kwh [v projekte mám hodnotu 8,9 kwh/ -15 °C] po zateplení to bude lepšie. utv- 10 mi dodávalo do vody 7,25 kwh pri plnom rozhorení dreva , ked drevo dohorievalo tak to bolo 3 kwh , po spriemerovaní to je 5 kwh na 4 kg dreva .krb. vlo. som kúpil s výkonom 14,5kw do vzduchu s tým že po pripojení na ust. kúr. budem prebytočnú energiu ukladat do akum. nadrže, podla výrobcu utv-10 dodávalo do vody 10 kw pri spotrebe 4kg dreva za 1hod pri použití krb. vl. blanzek 73 , táto vložka má výkon 16k a pri učinnoti 68 % je to 10,88 kw do vzduchu ,predpokladajme že 0,88 kw je strata vo vzduchotechnike, zvyšných 10 kw by malo íst do vody ,lenže nezanedbatelna čast tepla odchádza cez krbove dvierka [30-40 %]
    takže udaje výrobcu sú zavádzajúce , s výkonu utv-10 som sklamaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.