Zavrieť

Porady

Excel - tlač

Prekážajú mi dve veci
Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem .

Dá sa s tým niečo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Skús zmenšiť šírku okrajov, alebo sa pokús nastaviť stĺpce tak aby ani pri automatickom rozšírení nepresiahli max. šírku strany. Tiež by mohlo pomôcť zmenšenie písma v stĺpcoch.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //alebo sa pokús nastaviť stĺpce tak aby ani pri automatickom rozšírení nepresiahli max. šírku strany

    To mi nevyhovuje. Počet tlačených stĺpcov sa mení v určitom rozsahu. A pri malom počte stĺpcov by písmo bolo zbytočne malé. Možno sa raz naštvem
    Písmo mám veľkosť 10. Pri tlači je v týchto prípadoch ešte menšie. Šírku okrajov mám len 10 mm.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    Prekážajú mi dve veci
    Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

    Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem .

    Dá sa s tým niečo robiť?
    Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.
    Teda vyberieš si oblasť myšou(jeden stĺpec alebo viac stĺpcov, príp. celú tabuľku), ktorej šírku chceš upraviť, a dáš formát/stĺpec/prispôsobiť výber. Alebo to riešiť makrom. Makrom vyriešiš aj prvý problém.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.

    Zle som sa vyjadril. Robím to ručne - ako si to napísal. S tým makrom si to myslel ako? Vo VBA som robil naposledy niekedy pred 10 rokmi.

    P.S. Po úprave šírky stĺpcov je na obrazovke všetko v poriadku.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    //Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.

    Zle som sa vyjadril. Robím to ručne - ako si to napísal. S tým makrom si to myslel ako? Vo VBA som robil naposledy niekedy pred 10 rokmi.

    P.S. Po úprave šírky stĺpcov je na obrazovke všetko v poriadku.
    Prilož súbor, ak to nie je tajné.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Na verejnosť to nedám. Ale pošlem Ti to na e-mail, ak súhlasíš. Môj je sthruska zavináč post bodka sk. Mám to v MSOffice 2007. Ak to treba prekonvertovať, tak mi to daj vedieť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    Prekážajú mi dve veci
    Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

    Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem .

    Dá sa s tým niečo robiť?
    Skús vyskúšať: SÚBOR/TLAČIŤ a v okienku počet kópií zaškrtnúť alebo zrušiť zaškrtnutie ZORADIŤ

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tento problém ma až tak netrápi. Jednoducho tlačím súbor jednotlivo - počet = 1 a opakujem podľa potreby. Tvoje riešenie som skúšal a nič.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tak som sa rozhodol riešiť to zmenou písma. Je to najjednoduchšie. Na makro sa pozriem.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    To makro1 to nerieši. Tému zatváram.
    Napísal som ti to v email. Pravdepodobne bude chyba v exceli, pri prepočte šírky stĺpca, ak je písmo times new roman.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    e-mail mal rozhádzanú diakritiku, ale to som pochopil. Problém má s viacerými fontmi. Vybral som si Garamonda. Samozrejme, že ďakujem za vyriešenie problému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.