Zavrieť

Porady

SZČO inv.dôchodca, PN a odvody.

Dobrý deň.
Obraciam sa na Vás všetkých s prosbou o radu - usmernenie : SZČO (od r.1994) uznaný za inv.dôchodcu r.2005 na 65%, nepretržite podniká. Zaujímalo by ma, že aké má odvodové povinnosti (aj čiastky) ? A aké má odvodové povinnosti, ak je vypísaný - je na PN-ke (1-3 mes.) ? Srdečne ďakujem odpovedajúcim.
Naposledy upravil Julo : 06.02.09 at 15:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julo je offline (nepripojený) Julo

    Stále sa učiací účtovník popri zamestnaní. ...viac Julo
    Nikto mi v tomto nevie pomôcť ?

    spit1 je offline (nepripojený) spit1

    spit1
    Dobry den,

    uplne presne Vam nepomozem. Avsak v prilohe prikladam rozpoctovy dokument pre SZCO. Tento dokument Vam vypocita odvody a spravne zaokruhli. Taktiez je tam pomocny vypocet na nemocensku davku pocas PN a na znizenie odvodov pocas PN.
    Ked ste invalidny dochodca, tak Vam doporucujem upravit si percenta odvodov a ten dokument vypocita nove odvody. Najdete to tam lahko, ak nie kontaktujte ma.

    Konkretne ciastky na odvody zavisia od Vasich prijmov a vydajov, s tym vsetkym pocita ten prilozeny rozpoctovy dokument.

    Spravne percenta odvodov podla Vasho percenta invalidity najdete na stranke Socialnej poistovne a na stranke svojej zdravotnej poistovne.

    SZČO inv.dôchodca, PN a odvody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.