Zavrieť

Porady

DM nesplnajuci limit ocenenie

Ahojte poraďáci mám tú nákup DM, ktorý nespĺňa limit ocenenia. Nechceme ho účtovať do DM ale do zásob tak to dám normálne, že 131/321, 132/131 a tak 504/132 a to tak už nechám nič s tým viac netreba robiť? Ďakujem za rady z porady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadkapo Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci mám tú nákup DM, ktorý nespĺňa limit ocenenia. Nechceme ho účtovať do DM ale do zásob tak to dám normálne, že 131/321, 132/131 a tak 504/132 a to tak už nechám nič s tým viac netreba robiť? Ďakujem za rady z porady
    Prečo na obstaranie tovaru a potom do spotreby tovaru? DM, ktorý nesplňa limit na odpisovanie, účtujeme priamo na 501AE
    Naposledy upravil Tweety : 03.02.09 at 19:57 Dôvod: upresnenie

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    dadkapo Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci mám tú nákup DM, ktorý nespĺňa limit ocenenia. Nechceme ho účtovať do DM ale do zásob tak to dám normálne, že 131/321, 132/131 a tak 504/132 a to tak už nechám nič s tým viac netreba robiť? Ďakujem za rady z porady
    Čo to má spoločné z TOVAROM ?

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Najprv som ho mala na 501 ale mi to tak blbo znelo, že materiál tak som ho dala ako tovar, sedelo mi to viac ďakujem pekne za rozumy a ešte som čítala, že DM nespĺňajúci limit ocenenia má mať ÚJ v nejakých vnútorných predpisoch. Že od akej sumy dáva do zásob a on akej do DM. Lenže my sme občianske združenie a žiadne takého predpisy nemáme. Tak to dúfam, že ich nemusíme zhotovovať?

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    No nejaku smernicu o vedeni uctovnictva by ste asi mali mat. Ak Vam hrozi audit, celkom urcite ju vypracovat treba. A u toho DM ktory nesplna limit 30tis. je hacik v tom, ze ak UJ vie, ze jeho doba vyuzitia je vacisa ako 1 rok, tak sa moze ROZHODNUT, ci ho chce/nechce mat v DM. A tu by som sa ako uctovnicka rada oprela o smernicu o vedeni uctovnictva, aby sa na mna raz niekto neoboril, ze som to supla na 501 len tak, ze som sa ja rozhodla.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Poznám dlhodobý hmotný majetok:
    - hnuteľný a
    - nehnuteľný

    Ak ide o hnuteľný, môžem účtovať ako o zásobch.
    Ak ide o nehnuteľný, ten rozdeľujem na odpisovaný a neodpisovaný (pozemky).
    Odpisovaný nehnuť. majetok (budova, môže byť i v tejto nízkej cene) obstarávam ju cez 042, bez ohľadu na jej cenu, následne odpisujem.

    Takže existuje viacero variantov DM, a účtovanie môže byť variabilné.

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Ďakujem všetkým... audit nám určite nehrozí len prekládame rôzne projekty a musíme mať účtovníctvo v poriadku. A ešte jedna otázočka. Smernicu o vedení účtovníctva si urobím len tak sama? A to čo v nej má byť? Neviete ma nejak usmerniť ako to má vyzerať?

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Je vela "vzorov" ktore sa daju kupit tak napolovicu hotove na CD u Poradcu podnikatela alebo vo Verlag Dashofer. Ak odoberas DUPP, tak oni tu smernicu aj postupne uverejnovali (aj uverejnuju) v jednotlivich cislach cast po casti. Vo Verlag Dashofer sa tusim ta smernica da aj "zapozicat" tj poslu ti DEMO, kde vidis ako to vyzera. Mozno postaci ak si to zapozicias, odkukas a potom si to vytvoris aj sama. A pri troske namahy urcite nieco ako vzor najdes aj tu na porade.

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Ďakujem pekne. Tak idem pozisťovať, že čo a ako. Dúfam, že sa mi to aj podarí vytvoriť

    DM nesplnajuci limit ocenenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.