Zavrieť

Porady

Vyplatenie odstupného

Zdravím Vás ,Potrebujem poradiť 25.01.2009 mi dal zamestnávateľ výpoveď podľa par.63,b s tým,že pracovný pomer končí 30.04.2009.Dohodli sme sa na 4 mesačnom odstupnom ,ak odídem skôr dohodou podľa par.60 .Dohodu som podpísal a pracovný pomer skončil 31.01.2009.Odstupné mi bude zúčtované na výplatnej páske za január , zamestnávateľ však avizoval , že nepošle na účet celé odstupné naraz, ( firma nemá dostatok financií ), ale po častiach.Pýtam sa či je možné takto zúčtovať odstupné , prípadne dokedy je zamestnávateľ povinný vyplatiť všetky peniaze
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    qeedo Pozri príspevok
    Zdravím Vás ,Potrebujem poradiť 25.01.2009 mi dal zamestnávateľ výpoveď podľa par.63,b s tým,že pracovný pomer končí 30.04.2009.Dohodli sme sa na 4 mesačnom odstupnom ,ak odídem skôr dohodou podľa par.60 .Dohodu som podpísal a pracovný pomer skončil 31.01.2009.Odstupné mi bude zúčtované na výplatnej páske za január , zamestnávateľ však avizoval , že nepošle na účet celé odstupné naraz, ( firma nemá dostatok financií ), ale po častiach.Pýtam sa či je možné takto zúčtovať odstupné , prípadne dokedy je zamestnávateľ povinný vyplatiť všetky peniaze
    Áno, je možné určiť splátkový kalendár odstupného, ale musíte sa na tom dohodnúť. Príspevok bolo ale potrebné zadať do odbornej témy, nie do kaviarne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    qeedo Pozri príspevok
    Zdravím Vás ,Potrebujem poradiť 25.01.2009 mi dal zamestnávateľ výpoveď podľa par.63,b s tým,že pracovný pomer končí 30.04.2009.Dohodli sme sa na 4 mesačnom odstupnom ,ak odídem skôr dohodou podľa par.60 .Dohodu som podpísal a pracovný pomer skončil 31.01.2009.Odstupné mi bude zúčtované na výplatnej páske za január , zamestnávateľ však avizoval , že nepošle na účet celé odstupné naraz, ( firma nemá dostatok financií ), ale po častiach.Pýtam sa či je možné takto zúčtovať odstupné , prípadne dokedy je zamestnávateľ povinný vyplatiť všetky peniaze
    Prečítaj si diskusiu v tejto téme od príspevku č. 58.:

    http://www.porada.sk/t96175-p2-vypov...-odstupne.html

    Beatrixa je offline (nepripojený) Beatrixa

    Beatrixa
    Ahojte, prosím Vás o pomoc
    mojho priateľa chce zamestnávateľ prepadiť na inú funkciu s iným platom, keď to odmietne môže mu dať zamestnávateľ výpoveď a má nárok na odstupné??????

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Beatrixa Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás o pomoc
    mojho priateľa chce zamestnávateľ prepadiť na inú funkciu s iným platom, keď to odmietne môže mu dať zamestnávateľ výpoveď a má nárok na odstupné??????
    Ak rušia pracovné miesto, tak môže dostať výpoveď. AK dostane výpoveď z dôvodu organizačných zmien, tak má nárok na odstupné.

    durantus je offline (nepripojený) durantus

    durantus
    Dobrý chcem sa opýtať, dostala som výpoveď písomnu v zmysle §63 odst. 1 písm. b zákoníka práce, k 31.1.2009 s dvoj mesačnou výpovednou lehotou, t.j.k 31.3.2009. Chcem vedieť či mám nárok na odstupne ak odýdem skorej ako mi uplynie výpovedná lehota. Moj zamestnávateľ mi tvrdí že nemám nárok na žiadné odstupné. tak vás poprosím o radu. Ďakujem durantus

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    durantus Pozri príspevok
    Dobrý chcem sa opýtať, dostala som výpoveď písomnu v zmysle §63 odst. 1 písm. b zákoníka práce, k 31.1.2009 s dvoj mesačnou výpovednou lehotou, t.j.k 31.3.2009. Chcem vedieť či mám nárok na odstupne ak odýdem skorej ako mi uplynie výpovedná lehota. Moj zamestnávateľ mi tvrdí že nemám nárok na žiadné odstupné. tak vás poprosím o radu. Ďakujem durantus
    Ak sa na základe tejto výpovede dohodnete na skoršom odchode, nebude to mať nijaký vplyv na už vzniknutý nárok na odstupné podľa § 76 ZP.

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Dobry den, prosim vas, je mozne vyplatit odstupne este pred skoncenim prac.pomeru? Zamestnankyna je na RD, 30.9.2009 jej uplynie vypovedna doba.Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Šípková Pozri príspevok
    Dobry den, prosim vas, je mozne vyplatit odstupne este pred skoncenim prac.pomeru? Zamestnankyna je na RD, 30.9.2009 jej uplynie vypovedna doba.Dakujem
    § 76 ZP
    (5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    § 76 ZP
    (5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.
    Ale máš tam aj :

    (5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.

    Takže podľa mňa sa odstupné môže vyplatiť aj pred skončením PP. Akurát keď zamestnávateľ nesúhlasí s vyplatením vopred, tak zamestnanec má zákonný nárok na odstupné až po skončení PP.
    Naposledy upravil Chobot : 03.07.09 at 06:13

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot Pozri príspevok
    Ale máš tam aj :

    (5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.

    Takže podľa mňa sa odstupné môže vyplatiť aj pred skončením PP.
    To, že som nepodčiarkla to ... na výplate inak, neznamená, že tá citácia je nesprávna, a nemôže ho dostať vyplatené.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    To, že som nepodčiarkla to ... na výplate inak, neznamená, že tá citácia je nesprávna, a nemôže ho dostať vyplatené.
    A ja som to zvýraznil, aby to Šípková neprehliadla...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.