Zavrieť

Porady

Zníženie mzdy - na papieri

Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Na odstupné... na PN... na príspevok v nezamestnanosti... na materské... na dôchodok... atď.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    niemand156 Pozri príspevok
    Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?
    TO je nejaká čudná kríza, keď má zamestnávateľ aj čierne fondy .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    niemand156 Pozri príspevok
    Dobrý večer, dnes nam bolo navrhnute - kedze je ta kriza - znizenie hrubej mzdy. O znizenie by sa malo jednat len na papieri - v skutocnosti by sme mali dostavat este trochu viac, kedze bude usetrena dan. Velmi sa mi to nepaci a este pred tym, ako sa rozhodnem Vas chcem poprosit o radu.Na co vsetko to bude mat vplyv - samozrejme okrem momentalneho prijemnejsieho efektu?
    Pozri si tento príspevok:

    http://www.porada.sk/278495-post50.html

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Takisto kôli kríze sa majiteľ sro-čky a zároveň jej jediný zamestnanec rozhodol znížiť si hrubý príjem, kôli tomu že platí vysoké odvody zo mzdy do poisťovní.Ako mám postupovať - podľa § 55 preradenie na inú prácu ako dôvod pre zníženie mzdy?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    misolga Pozri príspevok
    Takisto kôli kríze sa majiteľ sro-čky a zároveň jej jediný zamestnanec rozhodol znížiť si hrubý príjem, kôli tomu že platí vysoké odvody zo mzdy do poisťovní.Ako mám postupovať - podľa § 55 preradenie na inú prácu ako dôvod pre zníženie mzdy?
    pokiaľ sa nejedná o minimálnu mzdu podľa výkonu práce, tak dôvod nemusí uviesť, iba treba spraviť dohodu o zmene k PZ.

    napr. má príjem 1500€, tak bez problémov si ho môže znížiť na 500€. v tomto prípade si nemusí meniť pracovné zaradenie.

    Zníženie mzdy - na papieri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.