Zavrieť

Porady

spoluvlastnícky podiel

Dobrý deň
Poprosila by som Vás o radu, som spoluvlastníkom na parcele, ktorá je evidovaná na LV, ale kde je ešte ďaľších 60 spoluvlastníkov. Aká je možnosť, aby parcela na ktorej chcem stavať prešla cela v 1/1 na mňa. Nejde tu o peňažné vyrovnanie medzi vlastníkmi, nakoľko bola dohoda kde ktorý spoluvlastník bude parcely užívať. Výmera parcely je podľa výšky podielu v LV
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kachniatko Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Poprosila by som Vás o radu, som spoluvlastníkom na parcele, ktorá je evidovaná na LV, ale kde je ešte ďaľších 60 spoluvlastníkov. Aká je možnosť, aby parcela na ktorej chcem stavať prešla cela v 1/1 na mňa. Nejde tu o peňažné vyrovnanie medzi vlastníkmi, nakoľko bola dohoda kde ktorý spoluvlastník bude parcely užívať. Výmera parcely je podľa výšky podielu v LV
    Treba si dať vypracovať nový geometrický plán, a z pôvodnej parcely vytvoriť nové (rozparcelovať). A tie nové parcely si dať zapísať na kataster.

    Macy32 je offline (nepripojený) Macy32

    Macy32
    Myslím že treba spraviť aj dohodu o zrušení podielového spoluvlastníctva a o vzájomnom vysporiadaní a to podať spolu s novým geometrickým plánom.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak si spoluvlastník parcely a so spoluvlastníkmi ste sa dohodli na rozdelení, treba si dať urobiť geometrický plán toho podielu, ktorý pripadol tebe. Ostatní spoluvlastníci musia súhlasiť. S geometrickým plánom navštív notára, lebo k jeho zápisu na kataster budeš potrebovať notársku zápisnicu o rozdelení parcely.

    spoluvlastnícky podiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.