Zavrieť

Porady

Má zamestnankyňa nárok na 5-týždňovú dovolenku?

Zamestnankyňa od r. 1995 do r. 2000 študovala na vysokej škole, v evidencii nezamestnaných bola od 12.06.2000 do 31.01.2001 a od 01.02.2001 nepretržite pracuje na základe prac. pomeru u súčasného zamestnávateľa. Pri výpočte nároku na dovolenku v roku 2009 už má nárok na dovolenku vo výmere piatich týždňov (25 dní)? Myslím si, že už jej vznikol nárok, môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Zamestnankyňa od r. 1995 do r. 2000 študovala na vysokej škole, v evidencii nezamestnaných bola od 12.06.2000 do 31.01.2001 a od 01.02.2001 nepretržite pracuje na základe prac. pomeru u súčasného zamestnávateľa. Pri výpočte nároku na dovolenku v roku 2009 už má nárok na dovolenku vo výmere piatich týždňov (25 dní)? Myslím si, že už jej vznikol nárok, môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Ďakujem pekne.
    A VŠ aj skončila? Počíta len úspešne skončené štúdium, a určite predtým študovala na strednej nie? aj to sa počíta. Počíta sa úspešné štúdium po 18.roku veku. Musí dopísať niektoré skutočnosti.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Tweety Pozri príspevok
    A VŠ aj skončila? Počíta len úspešne skončené štúdium, a určite predtým študovala na strednej nie? aj to sa počíta. Počíta sa úspešné štúdium po 18.roku veku. Musí dopísať niektoré skutočnosti.
    Áno VŠ úspešne dokončila, 18. rokov dovŕšila 21.11.1994 a strednú školu navštevovala od 1990 do 1995. Takže ten nárok jej vzniká. Neuvedomila som si, že môžem rátať aj strednú školu. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Áno VŠ úspešne dokončila, 18. rokov dovŕšila 21.11.1994 a strednú školu navštevovala od 1990 do 1995. Takže ten nárok jej vzniká. Neuvedomila som si, že môžem rátať aj strednú školu. Ďakujem.
    Podľa toho, čo si doplnila, má nárok na zvýšenú výmeru dovolenky za KR.

    Má zamestnankyňa nárok na 5-týždňovú dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.