Zavrieť

Porady

odpis majetku

Poradil by mi niekto, ako postupovať v JU pri odpisovani majetku /cisterny 2.os/...boli zaradene do majetku v r.2008 ale začali sa platit až v r.2009.....možem ich začat odpisovať už v r.2008? Faktura za ne je zaučtovaná 8/2008. Dakujem Mira
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    manimani Pozri príspevok
    Poradil by mi niekto, ako postupovať v JU pri odpisovani majetku /cisterny 2.os/...boli zaradene do majetku v r.2008 ale začali sa platit až v r.2009.....možem ich začat odpisovať už v r.2008? Faktura za ne je zaučtovaná 8/2008. Dakujem Mira
    Čo znamená "začali sa platiť až v r. 2009" ?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    manimani Pozri príspevok
    Poradil by mi niekto, ako postupovať v JU pri odpisovani majetku /cisterny 2.os/...boli zaradene do majetku v r.2008 ale začali sa platit až v r.2009.....možem ich začat odpisovať už v r.2008? Faktura za ne je zaučtovaná 8/2008. Dakujem Mira
    Pre možnosť uplatniť odpisy nie je rozhodujúca úhrada za predmet DHM. To platí rovnako aj pre JU. Dôležité je, či boli zaradené do používania.
    Daňový odpis si môžete uplatniť za rok 2008 v plnej výške, ak boli zaradené na karte majetku k 31.12.2008. Rozdiel je len pokiaľ by boli obstarané formou leasingu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §10 Postupov účtovania JÚ
    (2) Podmienkou zaradenia dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku do používania nie je jeho úhrada. Uvedením do používania sa rozumie zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho používanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov13).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 22 Zákona o dani z príjmov
    (1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods. 11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 a nehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.

    odkaz č.1 je na Zákon o účtovníctve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.