Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ A

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, známy ma poprosil o vyplnenie DP FO typu A. Vyšlo mi, ze by sa mu malo vrátit z DU 12.482,-Sk. Mohla by som Vás niekoho poprosiť o skontrolovanie? Údaje sú:
úhrn príjmov od všetkých zamestnávatelov: 70.218,- Sk
úhrn povinného poistného: 4.512,- Sk
základ dane: 65.706,- Sk
zníženie ZD podla §11 na daňovníka: 73.872,- Sk
úhrn preddavkov na daň zreazených podla § 35: 12482,-Sk
na manzelku si nic neuplatnuje, ani neberie danovy bonus, potvrdenie o prijme ma od dvoch zamestnavatelov, u jedneho za obdobie 1-9, u druheho za mesiace 3,4,5.
Viete mi prosim Vas poradit, ci som to vyrátala správne?
Minuly rok bol okrem spomínaných mesiacov nezamestnaný...

Je možné v takomto prípade odpočítať zivotnú poistku??

Dakujem velmi pekne za pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marcela80 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, známy ma poprosil o vyplnenie DP FO typu A. Vyšlo mi, ze by sa mu malo vrátit z DU 12.482,-Sk. Mohla by som Vás niekoho poprosiť o skontrolovanie? Údaje sú:
    úhrn príjmov od všetkých zamestnávatelov: 70.218,- Sk
    úhrn povinného poistného: 4.512,- Sk
    základ dane: 65.706,- Sk
    zníženie ZD podla §11 na daňovníka: 73.872,- Sk
    úhrn preddavkov na daň zreazených podla § 35: 12482,-Sk
    na manzelku si nic neuplatnuje, ani neberie danovy bonus, potvrdenie o prijme ma od dvoch zamestnavatelov, u jedneho za obdobie 1-9, u druheho za mesiace 3,4,5.
    Viete mi prosim Vas poradit, ci som to vyrátala správne?
    Minuly rok bol okrem spomínaných mesiacov nezamestnaný...

    Je možné v takomto prípade odpočítať zivotnú poistku??

    Dakujem velmi pekne za pomoc...
    1. Má nárok na plnú sumu nezdaniteľnej čiastky (vo výške 98.496,- Sk) nie len pomerne, ako uvádzaš.
    2. Ak životná poistka splňa podmienky na uplatnenie, tak áno môže si to uplatniť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Marcela80 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, známy ma poprosil o vyplnenie DP FO typu A. Vyšlo mi, ze by sa mu malo vrátit z DU 12.482,-Sk. Mohla by som Vás niekoho poprosiť o skontrolovanie? Údaje sú:
    úhrn príjmov od všetkých zamestnávatelov: 70.218,- Sk
    úhrn povinného poistného: 4.512,- Sk
    základ dane: 65.706,- Sk
    zníženie ZD podla §11 na daňovníka: 73.872,- Sk toto je aké číslo ? Výpočet .... ?
    úhrn preddavkov na daň zreazených podla § 35: 12482,-Sk ako sú možné tak vysoké preddavky z tak nízkeho príjmu ? Neuplatňoval si u žiadneho zamestnávateľa nezdaniteľnú časť ZD ?
    na manzelku si nic neuplatnuje, ani neberie danovy bonus, potvrdenie o prijme ma od dvoch zamestnavatelov, u jedneho za obdobie 1-9, u druheho za mesiace 3,4,5.
    Viete mi prosim Vas poradit, ci som to vyrátala správne?
    Minuly rok bol okrem spomínaných mesiacov nezamestnaný...

    Je možné v takomto prípade odpočítať zivotnú poistku??

    Dakujem velmi pekne za pomoc...
    Doplňujúce otázky v texte.

    Marcela80 je offline (nepripojený) Marcela80

    Marcela80
    Dakujem pekne za pomoc, u ziadneho zamestnavatela si neuplatnoval nezdanitelnu cast ZD...nakolko v oboch tlacivach je tato polozka nulova..u jedneho zamestnavatela mal prijem 29496 a a u druheho 40722 Sk. ..riadky 01 v potvrdeni o prijmoch FO.....co sa tyka vysky nezdanitelnej casti ZD, je mozne teda uplatnit vysku za vsetkych 12 mesiacov?
    Viete mi prosim Vas poradit do ktoreho riadku sa zadava zivotna poistka v danovom priznani??
    Dakujem pekne za rady a pomoc...

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    dobry den, prosim o radu...robim DP A a zamestnanec mal uplatnovany danovy bonus neopravnene po cely rok 2008. chcem sa opytam, do kt. riadku to mam dat? v podstate teraz to vrati cely db vo vyske 6822...mozem to dat do r. 55 s minusom na zaciatku, alebo do poznamky uviest, ze sa stal omyl a zamestnancovi sa zrazal danovy bonus v roku 2008 aj ked sa nemal???

    Daňové priznanie FO typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.