Zavrieť

Porady

32 hodinový pracovný úväzok

Ahojte!
mám taký problém, že kvôli tej hrôznej kríze musíme krátiť pracovný úväzok nasich zamestnancov. Zatiaľ sme mali pracovný úväzok 40hodin/týžden. Teraz to zmeníme na 32 hodín /týždeň. Mám problém pri výpočte ich minimálnych miezd. Keď minimálna mzda je 295,5€ pre 40 h. úväzok, tak ako to treba vypočítať pri 32 h. ?
zamestnanci sú odmenovaný mesačnou mzdou. Tie 32h. predstavujú 80% z 40 hodin. Tak pri výpočte: 295,5 x 0,80 je 236, 40 €. Je to správne?

A ked máme zamestnanca, ktorý odpracuje 24 hodin /tyžden, to treba vypočítať takisto?: 24 h. z 40 h je 60%. takto bude: 295,5 x 0,6 čo bude 177,3 €.

Prosím Vás o pomoc!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Ja som to počítala iným spôsobom, ale je to v podstate to isté. Vyšli rovnaké čísla

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Počítaš to nasledovne: 32hod./týždeň - (295,5:40) x 32 = 236,40. 24hod./týždeň - (295,50:40) x 24 = 177,30

    BeaHo je offline (nepripojený) BeaHo

    BeaHo
    Prosím Vás,mám správne výpočet MMN pri stupni náročnosti1 a 42hod. prac. týždni (7 dní po 6 hod. ) :
    295,50:183(fond prac.doby)=1,6148 ?

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Chcela by som sa opýtať pri zmene prac. fondu z 40 hod na 32 hod, ste prerobili prac zmluvy, resp. vystavili dodatok k pracovnej zmluve, alebo na ten jeden deň čo sú doma vyplácate 60 % priem. mzdy , ako ste to technicky a správne spravili? To bude teraz problém viacerých

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    BeaHo Pozri príspevok
    Prosím Vás,mám správne výpočet MMN pri stupni náročnosti1 a 42hod. prac. týždni (7 dní po 6 hod. ) :
    295,50:183(fond prac.doby)=1,6148 ?
    Týždenný úväzok je max. 40hod/týždeň, nie 42 hod./týždeň. Tie 2 hod. sú nad rámec zákonného fondu pracovného času, t.j. je to nadčas.
    295,5022x8)
    295,50:176=1,6790€

    Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

    Miri82
    Podľa mňa, keď sa zamestnancovi vystaví dodatok s kratším pracovným časom, tak mu už 60% nepatrí, pretože jeho úväzok ja naplnený. Tých 60% sa vyplatí zamestnancovi, ktorý má riadny týždenný pracovný čas, ale napr. časť mesiaca zostane doma. V tomto prípade sa to posudzuje ako prekážka na strane zamestnávateľa a nakoľko FPČ nie je splnený, tak zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi za tie dni 60%.

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    Miri82 Pozri príspevok
    Podľa mňa, keď sa zamestnancovi vystaví dodatok s kratším pracovným časom, tak mu už 60% nepatrí, pretože jeho úväzok ja naplnený. Tých 60% sa vyplatí zamestnancovi, ktorý má riadny týždenný pracovný čas, ale napr. časť mesiaca zostane doma. V tomto prípade sa to posudzuje ako prekážka na strane zamestnávateľa a nakoľko FPČ nie je splnený, tak zamestnávateľ vyplatí zamestnancovi za tie dni 60%.

    netreba zabudnúť spísať dohodu so zástupcami zamestnancov, kde budú vymedzené prevádzkové dôvody, pri ktorých patrí zamestnancom náhrada mzdy najmenej vo výške 60%

    32 hodinový pracovný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.