Zavrieť

Porady

Nevyhody Ytong -u

Precital som tu uz vela tem ohladne porobetonov a par ludi pisalo, ze by ich nikdy nepouzili na stavbu obytneho domu. Chcel by som vediet konkretne preco. Zaujimaju ma hlavne nazory ludi ktori s tym maju skusenost. Takze ake su hlavne nevyhody porobetonov? Nasiakavost, plesnivenie, drolenie, zdravotna zavadnost.. to vseko som cital tu na porade, ale aka je realita?
Usporiadat
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

Myslim ze realnej odpovede sa nedockas. nic nieje 100%. niekto preferuje tehlu, porobeton alebo beton.
Klady a zapory najdes vo vsetkych. len obychadzaj take rady ako typu: "tehla je tu uz 200 rokova domy stoja dodnes"
Ja som zvolil Ytong 375 a nelutujem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mna skor zaujimalo ze ked niekto napise ze ytong je zly, tak preco si to mysli. Jasne, ze kazdy material ma vyhody a nevyhody.. vyhody ytongu viem aj sam.. skor by zaujimaly tie nevyhody, lebo mne to zatial pride ako najlepsi material na stavbu. Lahko sa z neho stava, lahko sa do neho robia drazky na elektrinu a vodu, ked budem nieco vrtat do steny tak mi neubehne vrtak do dutiny alebo bokom ...atd.. teraz by moho niekto namietat, ze z toho vypadavaju hmozndinky a ze niekomu odpadal kuchynska linka.. aj take som pocul..len neviem nakolko je to fama..tak preto tato tema..
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

alltracboy Pozri príspevok
mna skor zaujimalo ze ked niekto napise ze ytong je zly, tak preco si to mysli. Jasne, ze kazdy material ma vyhody a nevyhody.. vyhody ytongu viem aj sam.. skor by zaujimaly tie nevyhody, lebo mne to zatial pride ako najlepsi material na stavbu. Lahko sa z neho stava, lahko sa do neho robia drazky na elektrinu a vodu, ked budem nieco vrtat do steny tak mi neubehne vrtak do dutiny alebo bokom ...atd.. teraz by moho niekto namietat, ze z toho vypadavaju hmozndinky a ze niekomu odpadal kuchynska linka.. aj take som pocul..len neviem nakolko je to fama..tak preto tato tema..
Snad aspon tolko ze ak si zavesis obraz nad postel tak ti moze spadnut na hlavu i ak by na nom boli sami anjeli. Je fakt ze to nema rado hmozdinky a chova sa to ako tvaroh. Ale inak - znamy postavil dom a nikdy by som neveril ze to udrzi tak tazky betonovy strop co tam ma + strechu. A drzi.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

comodo Pozri príspevok
Snad aspon tolko ze ak si zavesis obraz nad postel tak ti moze spadnut na hlavu i ak by na nom boli sami anjeli. Je fakt ze to nema rado hmozdinky a chova sa to ako tvaroh. Ale inak - znamy postavil dom a nikdy by som neveril ze to udrzi tak tazky betonovy strop co tam ma + strechu. A drzi.
Vsetko je to len o pouzitom materialy.
Je ina hmozdinka do betonu do tehly aj do porobetonu.
A ak zvolis spravny typ tak u vsetkych pripadov mas tu istu sancu ze to spadne .....

Clovek by sa pri rozhodovani o materialy mal rozhodovat podla inych kriterii a kazdy aj na ine da vacsiu vahu.

Niekto (vacsinou co robia svojpomocne ) uprednosti jednoduchost vystavby.
Iny ma zase vacsiu prioritu na akumulacii tepla.
Iny zase o priebehu tepla v mure a tym potom riesenie zateplenia.
Dalsi zase pevnost vzhladom na malu hrubku muriva ... .... ....
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tiez si myslim ze na kazdu stenu ptreba specialnu hmozdinku. tie dute porothermy mi tiez nepridu moc spolahlive s beznou hmozdinkou. Preds alen plna tehla je uplne o inom..ale tam zasa na 90% trafim aspon jednu dieru na kraj tehly alebo do malty (stary dom)

Vraj treba davat na ytong sietku zvnutra aby nepraskala omietka?
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

alltracboy Pozri príspevok
Vraj treba davat na ytong sietku zvnutra aby nepraskala omietka?
Obchodný zástupca výrobcu tvrdí, že netreba, že to nepraská, každý murár ale hovorí, že bez sieťky by nerobil. Ale možno sa len istia, lebo keby to praskalo, tak budeš naháňať murára.
Čo sa týka tých nevýhod, tak tá hlavná je, že má nízku akumulačnú schopnosť, to znamená že ak nekúriš, rýchlejšie chladne. Pokiaľ je ale dom dobre zateplený, nie je to problém, lebo máš rýchlo vykúrené a nemusíš dodávať teplo do akumulačnej vrstvy.
Nasiakavosť nie je veľká, aj keď Ytong stojí vo vode, navlhne najviac 5 cm nad hladinu vody a rýchlo vyschne, iné pórobetóny, napr. Porfix sú oveľa nasiakavejšie. Mám to overené, z Ytongu máme pivnicu a počas stavby nám párkrát dobre zapršalo.

Výhodou je, že ak máš dobre urobené murivo, dávaš tenkú omietku, u Porothermu máš väčšie nerovnosti, tam dávaš hrubšiu omietku, obklady sa často lepia priamo na Ytong.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som z ytongu robil priecku v izbe a za 10 rokov nic neprasklo.. isla tam tenucka vrstva omietky, tak preto ma zarazilo ked kolega povedal, ze tam treba sietku.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

12 rokov robim v stavebnicte a sietku s lepidlom pod jemnu omietku na ytong dat musis. zo zaciatku ked to prislo z nemecka nikto o tom nevedel a neskor sa zistilo ze na 99% ti to v novostavbe popraska, lebo cela stava pracuje. ak ides robit nejaku vnutornu nenosnu priecku v starom dome alebo bytovke tak je to na tebe ale ja by som ju aj tak dal.
obklad mozes potom kludne aplikovat aj na ytong tam uz sietku davat netreba.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong je vcelku v pohode.Až na ten materiál z ktorého vyrábajú priečkové tvárnice.Je veľmi lámavý a praskne aj pri sebemenšom namáhaní.Vezmite si to tak .70-80% domov sa stavia z tehloviny.Stačí sa prejsť po satelitných dedinách okolo BA.Nemýlte si Ytong s Porfixom.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

dracul Pozri príspevok
12 rokov robim v stavebnicte a sietku s lepidlom pod jemnu omietku na ytong dat musis. zo zaciatku ked to prislo z nemecka nikto o tom nevedel a neskor sa zistilo ze na 99% ti to v novostavbe popraska, lebo cela stava pracuje. ak ides robit nejaku vnutornu nenosnu priecku v starom dome alebo bytovke tak je to na tebe ale ja by som ju aj tak dal.
obklad mozes potom kludne aplikovat aj na ytong tam uz sietku davat netreba.
Plne s tebou súhlasím. Nie som žiadny odborník v oblasti stavebníctva, ale opravujeme chalupu a tiež používam tieto materiály. A každý majster, ktorého som sa pýtal, mi odporučil sietku dať. Nestojí až tak veľa, ako to potom opravovať. Zatiaľ s prasklinami nemám žiadny problém.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dracul Pozri príspevok
12 rokov robim v stavebnicte a sietku s lepidlom pod jemnu omietku na ytong dat musis. zo zaciatku ked to prislo z nemecka nikto o tom nevedel a neskor sa zistilo ze na 99% ti to v novostavbe popraska, lebo cela stava pracuje. ak ides robit nejaku vnutornu nenosnu priecku v starom dome alebo bytovke tak je to na tebe ale ja by som ju aj tak dal.
obklad mozes potom kludne aplikovat aj na ytong tam uz sietku davat netreba.
treba davat sietku aj na steny z tehal (porotherm)? Taka stavba snad tiez pracuje.

To all:
niesom rozhodnuty z coho stavat. Ytong ma presvedcil jednoduchou vystavbou..snad by som to zvladol aj svojpomocne. Argumety typu ludia 200 rokov stavali z tehal neberiem ako smerodatne, nakolko doba sa meni a vyrabaju sa nove materialy, mozno lepsie len vdaka medialnej masazi porothermu sa vela ludi rozhodne pre tehlu. Stavali aj z dreva a hliny a veru moc takych domov tu nieje. Zatial nepadlo moc negativnych veci na ytong. Kolega sa rohodol pre tehlu len preto, ze sa boji ze mu bude prsat na stavbu a ytong moc nasiakne vodou. Samotnym murarom bolo jedno z coho by stavali, dokonca vraveli, ze radsej z tehly.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A aky je medzi nimi rozdiel?
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Len ma tak napadlo - tehla nenasiaka vodou ?

A co beton ? Co tak stavat z neho ? ...
0 0
mirec29 mirec29

mirec29 je offline (nepripojený) mirec29

Betón je najlepší.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

mirec29 Pozri príspevok
Betón je najlepší.
Tiez silne tvrdenie - podla mna - Ako pre koho
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 mám priečky z Ytong 125 bez lámania a praskania. Omietky som dával bez sieťky. Sieťku som dal iba v rohoch otvorov, aj to som niekde zabudol. Majstri tvrdia, že sieťka musí byť. Majú s časti pravdu. Pri turbovýstavbe je to nevyhnutnosť. Ytong má z výroby vysokú cca 40% vlhkosť. Pri odparovaní vody sa nepatrne zmenšuje objem ytongu a to stačí na popraskanie omietky. Takže "vymrznutie" otvorenej hrubej stavby má svoj význam. Ďalšou príčinou je že "majstri" poznajú poväčšine jeden, maximálne dva druhy omietky a technologické postupy nečítajú. Veď načo, všetko vedia. Osobne si myslím, že lepidlo svojou nízkou priepustnosťou pár znemožní Ytongu vyrovnávať vlhkosť v miestnosti.Dal som omietku kalk dunn putz od Baumitu, ktorý je určený na Ytong - pol roka bez jedinej prasklinky. Pravdou je však, že som skúsil pod schodami aj Cemix 073, ktorý je lacnejší asi o 60 % a takisto bez prasklín.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ja by som sa Vás chcel spýtať na Y-tong po pevnostnej stránke.
Či Y-tong je vhodný na výstavbu poschodového domu, či po pevnostnej stránke udrží, nadstavbu + klasickú ťažkú strechu Bramac.

Či náhodou nie je vhodnejší na výstavbu bungalovu, kde nie je tak zaťažený. A na výstavbu poschodového domu radšej použiť poroterm.

Vopred ďakujem, za Vaše odpovede.
0 0
moniv moniv

moniv je offline (nepripojený) moniv

Pri BA su postavene 3-4 poschodove bytovky z Ytongu. A urcite pri beznom poschodovom RD s tym nie je problem. My mame tiez Ytong (300 mm) a strechu Bramac a urcite to kvoli pevnosti ytongu nespadne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mirec29 Pozri príspevok
Betón je najlepší.
Ide o to, ci v buducnosti ocakavas skor plynovu krizu, alebo ozbrojeny konflikt.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne kamos povedal ze by dnes staval asi tak ze par radov tenkeho ytongu zvnutra -cca 10-12cm, spravit salung vyliat z vonku cca 10-15cm betonom a na to zateplenie tak postupovat smerom hore..betonovy dom by mohol byt dobry ale kto by to saloval pripadne betonova konstukcia, priecky z tenkeho ytongu, a zateplenie. Najlacnejsi dom by bol jednoznacne z betonu. ale to uz ideme riadne od temy

Co sa tyka praskania.. vraj dom zacne sadat tak po 3 rokoch citelne. a ked sadne o 5mm tak mu asi ziadna sietka nepomoze, to skor robit dilatacne medzery vyplnene pruznou hmotou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať