Zavrieť

Porady

cestovne nahrady v r.2008

Aka je zakladna sadzba cestovnej nahrady na rok 2008 pre osobne automobily, nakolko sa v priebehu roku 2008 menila. Docitala som sa, ze opatrenie 181/2008 Z.z. zmenilo nahradu zo 6,20 na 5,50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mimusa Pozri príspevok
    Aka je zakladna sadzba cestovnej nahrady na rok 2008 pre osobne automobily, nakolko sa v priebehu roku 2008 menila. Docitala som sa, ze opatrenie 181/2008 Z.z. zmenilo nahradu zo 6,20 na 5,50
    Áno, správne si sa dočítala, od 1.6.2008 je to už iba 5,50.-.

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    no ja som si všimla o dva mesiace neskôr, že náhrady išli dole a konateľovi som spravila za dva mesiace zle cesťáky, keď som to išla opraviť, tak mi stiahol 4 tisícky z výplaty.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    mojik Pozri príspevok
    no ja som si všimla o dva mesiace neskôr, že náhrady išli dole a konateľovi som spravila za dva mesiace zle cesťáky, keď som to išla opraviť, tak mi stiahol 4 tisícky z výplaty.
    Človek je tvor omylný a keď robí, urobí aj chybu.
    Dôležité je, že si si chybu uvedomila a chcela ju opraviť.

    Naozaj nerozumiem tomu správaniu. Chcela si dobré a doplatila si.
    Nedôsledná účtovníčka by to možno nechala tak, ...."veĎ možno sa na to nepríde".
    Za dobrotu ........

    Mala si si povedať svoj názor, veď je to taká chyba, ktorá sa dá v pribehu roku opraviť a nemá to žiadné daňové dopady. Správala si sa korektne a to isté že očakávaš aj od neho. Pokojne si to mohla zamlčať, ale si to neurobila, lebo si svedomitá.

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    on nemá rád ženy, pozerá sa na ne z vysoka, tak aj toto vyriešil po svojom, keby som sa ozvala, tak by som mala také krásne prívlastky, už na to zabúdam, len teraz ma to napadlo, keď som zbadala tento mail, no čo už
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o pomoc, som tu nova a troska tapam. Davam dokopy ucto kamaratovi a mal za r. 2008 zahranicne pracovne cesty. Kde by som nasla kompletne cestovne nahrady pre vsetky staty za rok 2008?

    Velmi pekne dakujem za ochotu

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ruzabartak Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o pomoc, som tu nova a troska tapam. Davam dokopy ucto kamaratovi a mal za r. 2008 zahranicne pracovne cesty. Kde by som nasla kompletne cestovne nahrady pre vsetky staty za rok 2008?

    Velmi pekne dakujem za ochotu
    Priložim Ti link, kde to nájdeš.
    http://www.porada.sk/601245-post8.html

    http://www.porada.sk/t38440-sadzby-s...de-hladat.html

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    Dobry den chcem sa spytat zamestanec bol na zahr.prac.ceste
    rano ´vystartoval o 7:00 prekrociel ceske hranice 11:00 potom z CR odisel o 14:00 prichod do miesta firmy 18:00
    Ako mam vypocitat cestovne nahrady ???
    v CR bol 3 hodiny celkom na slovensku na ceste stravil 8 hodin
    to znamena ze mu patri aj na SKK aj v CR? alebo iba za SKK

    prosim

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nicolek Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa spytat zamestanec bol na zahr.prac.ceste
    rano ´vystartoval o 7:00 prekrociel ceske hranice 11:00 potom z CR odisel o 14:00 prichod do miesta firmy 18:00
    Ako mam vypocitat cestovne nahrady ???
    v CR bol 3 hodiny celkom na slovensku na ceste stravil 8 hodin
    to znamena ze mu patri aj na SKK aj v CR? alebo iba za SKK

    prosim
    Patrí mu stravné aj za sl. cestu v ČR, aj na Slovensku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nicolek Pozri príspevok
    prosim vas o radu
    A o akú ešte? Veď hore sme ti napísali, že má nárok aj na náhradu za cestu v tuzemsku (tuzemské náhrady) aj za cestu v ČR (zahraničné náhrady).

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    ok diki to znamena ze mu patri 25%600CZ a na SKK mu patri 3,6€?
    celkom mu teda za stravu zaplatim 150CZ a 3,6€.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nicolek Pozri príspevok
    ok diki to znamena ze mu patri 25%600CZ a na SKK mu patri 3,6€?
    celkom mu teda za stravu zaplatim 150CZ a 3,6€.
    Áno a plus ešte vreckové za cestu v ČR. Vreckové je od 5 do 40%, záleží od toho, ako to máte vo firme určené. Ak to nie je určené, tak zamestnanec má minimálny nárok 5% zo sumy stravného (teda 5% zo 150).

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    Tak som sa na to pytala nemozem zamestancovi vyplatit aj slovenkse aj ceske nahrady ale iba tie ktore su vyhodnejsie ide o zakaz subehu nahrad

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Lenže SR je tuzemská cesta a ČR je cesta zahraničná. To, že vyplatíš to, čo je pre zamestnanca výhodnejšie, platí len v prípade, že pri zahraničnej pracovnej ceste strávi v dvoch štátoch v ten istý deň rovnaký počet hodín.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nicolek Pozri príspevok
    Tak som sa na to pytala nemozem zamestancovi vyplatit aj slovenkse aj ceske nahrady ale iba tie ktore su vyhodnejsie ide o zakaz subehu nahrad
    Koho si sa to pýtala? A kto ti podal takú informáciu? Podložil to aj zákonným ustanovením?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.