Zavrieť

Porady

beton pre vysoke teploty

Vie niekto kde sa da v BA a okoly kupit beton pre vysoke teploty.. cca do 1300-1600 stupnov. co najmensie balenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dementolog je offline (nepripojený) dementolog

    dementolog
    asi rozpravas o samotovej vyplni . nuz ta sa predava v baleni 1 kg a stoji okolo 30 centov . v kazdej predajni kde kupis aj krby na pevne palivo

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    nooo neviem presne ci samotova vypln.. chcel som z toho spravit vyhnu.. neviem ci samot znesie take teploty.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ak nieco znesie take teploty tak jedine samot, z betonu by si takou teplotou spravil znova cement

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    nasiel som betonovu zmes pre tie teploty..ale sa to predavalo po velkych baleniach. skusim ten samot sak nieje co stratit. maximalne sa to rozpraska

    P07 je offline (nepripojený) P07

    P07
    misomiso Pozri príspevok
    Ak nieco znesie take teploty tak jedine samot, z betonu by si takou teplotou spravil znova cement
    je to síce rok po funuse ale aj tak odpoviem. Šamot nemá šancu pri takejto teplote už pri teplotách okolo 900°C je krehký ako sklo. Odpoveďou je magnezit alebo ešte lepšie chrom-magnezit ten sa používa aj vo vysokých peciach.

    P07 je offline (nepripojený) P07

    P07
    Ak ale naozaj chceš taviť oceľ tak ti doporučujem kúpiť poriadnu pec napr. s elektrickým oblúkom. Pec musí byť chladená a ak to zle navrhneš tak... Videl som čo narobí výbuch pece a nechcel by som byť pri tom. Ak chceš len kováčsku vyheň tak tam postačuje aj šamot ak zoženieš magnezit tak nič zlé nespravíš lebo šamot je pri vysokých teplotách veľmi krehký a pravdepodobne sa nevyhneš výmenám.

    beton pre vysoke teploty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.