Zavrieť

Porady

dohoda o vykonani prace

Dobry den,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Chcel by som sa opytat podnikam ako fyzicka osoba, mam zakazky, ktore su periodicke t.j. niekedy pride v januari a niekedy v aprily nieco na co mozem zamestnant inu osobu. Tieto osoby vzdy pracuju niekde inde na hlavny pracovny pomer a maju zaujem robit na dohodu? Je mozne na jednu celorocnu dohodu o vykonani prace vyplacat osobu narazovo napr. tak ze raz v januari a raz v aprily, septembri? Ako je to potom s odvodmi je mozne ich platit raz v januari, potom v aprily atd.? Ako je mozne tento problem najlepsie riesit avsak s min. administrativnymi nakladmi? Problem je, ze neviem presne odhadnut mnozstvo prace, ktore pride. Dakujem.<o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vladimirk Pozri príspevok
    Dobry den,fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
    Chcel by som sa opytat podnikam ako fyzicka osoba, mam zakazky, ktore su periodicke t.j. niekedy pride v januari a niekedy v aprily nieco na co mozem zamestnant inu osobu. Tieto osoby vzdy pracuju niekde inde na hlavny pracovny pomer a maju zaujem robit na dohodu? Je mozne na jednu celorocnu dohodu o vykonani prace vyplacat osobu narazovo napr. tak ze raz v januari a raz v aprily, septembri? Ako je to potom s odvodmi je mozne ich platit raz v januari, potom v aprily atd.? Ako je mozne tento problem najlepsie riesit avsak s min. administrativnymi nakladmi? Problem je, ze neviem presne odhadnut mnozstvo prace, ktore pride. Dakujem.<o:p></o:p>
    Áno, uzatvoríš Dohodu na určité obdobie, odvody do SP a to GP, ÚP odvedieš len za mesiac, v ktorom budú skutočne aj pracovať a dostanú odmenu z nej.

    Pisica je offline (nepripojený) Pisica

    Pisica
    nezabudni nahlásiť pracovníka na DVP, resp. DPČ/to skôr/ do SP, a mesačné výkazy posielať aj v mesiacoch, kedy nemal vyplatený príjem - nulové.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tweety, súhlasím s tebou, ale ak prihlási človeka do Sociálnej v januári a vyplatí ho napríklad vo februári a potom až napr. v auguste, treba posielať mesačne nulové výkazy do poisťovne za celú dobu prihlásenia. Je to ale podľa mňa jednoduchšie, ako ho stále prihlasovať a odhlasovať. A tiež na DÚ zaregistrovať sa na daň zo závislej činnosti a posielať nulové prehľady aj za "neaktívne mesiace".

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abel Pozri príspevok
    Tweety, súhlasím s tebou, ale ak prihlási človeka do Sociálnej v januári a vyplatí ho napríklad vo februári a potom až napr. v auguste, treba posielať mesačne nulové výkazy do poisťovne za celú dobu prihlásenia. Je to ale podľa mňa jednoduchšie, ako ho stále prihlasovať a odhlasovať. A tiež na DÚ zaregistrovať sa na daň zo závislej činnosti a posielať nulové prehľady aj za "neaktívne mesiace".
    Samozrejme, súhlasím a ešte dodám, že predtým,ako začne na dohody pracovať, ho musí ako dohodára prihlásiť na SP cez RLFO. Nechcela som to všetko vypisovať hneď v prvom príspevku, aby ho to neodradilo.

    dohoda o vykonani prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.