Zavrieť

Porady

nájomníci

Dobrý večer, Máme starý vidiecký dom ktory si chcú od nás prenajat, lenže nie je vo velmi dobrom stave na ktorý som upozornila záujemcov, chcem napísat zmluvu tak, že aby som do nej zhrnula napr: to, že ked nebudu platit poriadne a načas alebo, že nie som im povinná zabezpečit náhradné bývanie keby boli nejaké nezhody a musela by som ich vyložit , že boli oboznámený zo stavom domu. ale neviem,ako to mám pekne a zrozumitelne napísat,existuje nejaký vzor na taketo zmluvy o prenájme ? Ešte by som sa chcela opýtat,že či sa odvádzajú dane? prosím poradte súrne! Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

    yanko1
    dane sa platit musia. Musis sa zaregistrovat na danovom urade a dostanes aj vlastne DIČo

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Ešte by som sa chcela opýtat ked teda musíme platit dane ,že kde sa mám prihlásit na ktorom danovom úrade v tom okresnom meste kde máme chalupu alebo v tom kde bývam? TAk sme sa dohodli že oni si sami budu platit režijné náklady elektrinu, vodu a odvoz smetí a nám budu ,len platit simbolicku cenu 20 € ale nám budu udržovat dvor v poriadku kosit trávu atd...pretože nám to robilo dost problém stále tam cestovat a kosit trávu je tam, totižto velky dvor.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Na miestne prislusnom danovom urade podla tvojho trvaleho pobytu.
    Budes mat prijmy z prenajmu podla § 6, ods. 3 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2009-a.html#6 - tu na Porade najdes k tejto problematike vela tem, zadaj si klucove slova do vyhladavania.

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    Ale pri takej sume si nerob starosti. Pouzijes odpocitatelnu polozku ktora je tohto roku ca. 25000 a vyjde ti 0-lova dan

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    verads Pozri príspevok
    Dobrý večer, Máme starý vidiecký dom ktory si chcú od nás prenajat, lenže nie je vo velmi dobrom stave na ktorý som upozornila záujemcov, chcem napísat zmluvu tak, že aby som do nej zhrnula napr: to, že ked nebudu platit poriadne a načas alebo, že nie som im povinná zabezpečit náhradné bývanie keby boli nejaké nezhody a musela by som ich vyložit , že boli oboznámený zo stavom domu. ale neviem,ako to mám pekne a zrozumitelne napísat,existuje nejaký vzor na taketo zmluvy o prenájme ? Ešte by som sa chcela opýtat,že či sa odvádzajú dane? prosím poradte súrne! Dakujem
    dane platit mozes - alebo nemusis. V takom pripade budu u teba len na navsteve. Ked sa ich budes chciet zbavit - jednoducho ich vyhodis.

    Usetris na daniach, usetris na opletackach s pripadnym vyhadzovanim..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.