Zavrieť

Porady

FA za teplo na prelome rokov

Ahojte poraďaci.
Mám možno banálnu otázku no neviem si z ňou rady.
23.januára 2009 nám došla faktúra za teplo. Ide o to, že v texte mám napísané:teplo 2008/9,10,11,12. Dátum dodania služby 23.1.2009. Faktúra je už v € no týka sa podľa mňa roku 2008. Chcela by som sa spýtať, či ju mám zaúčtovať do roku 2008 a prepočítať kurzom k 31.12.2008, alebo ju mám dať až do roku 2009?
Teplo nám faktúruje firma, u ktorej máme prenajatú budovu.

Emily04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Ak je to faktúra za 2008/9,10,11,12 ako píšeš tak dátum dodania služby mal byť 31.12.2008. Prijmeš túto faktúru v r.2009, ale do nákladov ju dáš interným dokladom, prepočítanú na SK, do r.2008

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Ano, mal byť, ale je dátum dodania služby 23.1.2009. Faktúru podľa mňa musím zaevidovať do roku 2008. DPH z nej pôjde do januára 2009 ak sa nemýlim. Ale teraz neviem na aký účet to mám dať, či priamo nákladový,kedže ide o služby za r.2008 , alebo 383?

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Zaeviduješ ju do záväzkov v roku 2009, DPH si môžeš odpočítať až v januári 2009.
    Je to náklad roka 2008, takže cez interný doklad preúčtuješ túto sumu ako nevyfakturovanú dodávku, prepočítanú kurzom k 31.12.08, tj konverzným kurzom. Zápis bude nasledovný: 502/326.

    FA za teplo na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.