Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Dobrý deň.

Potrebovala by som radu. Ak je zamestnanec na vedľajšom pracovnom pomere, aký má nárok na dovolenku?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana286 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Potrebovala by som radu. Ak je zamestnanec na vedľajšom pracovnom pomere, aký má nárok na dovolenku?

    Ďakujem
    VPP ZP nepozná.
    Ak myslíš tým dohodára, tak nárok na dovolenku nevzniká. Ak ide o ďalší pracovný pomer, tak rovnaký, ako u prvého pracovného pomeru.

    jambodub je offline (nepripojený) jambodub

    jambodub
    Tiež mám otázku k nároku na dovolenku. Prijali sme kuchárku na dobu určitú - zástup počas PN. Odpracovala 21 pracovných dní, z toho 1 deň mala prekážku v práci - ošetrenie. Pre účely dovolenky sa chápe prekážka ako odpracovaný deň? Ak áno, má nárok na dovolenku za odpracované dni, t.j. 1/12 nároku za kal. rok?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jambodub Pozri príspevok
    Tiež mám otázku k nároku na dovolenku. Prijali sme kuchárku na dobu určitú - zástup počas PN. Odpracovala 21 pracovných dní, z toho 1 deň mala prekážku v práci - ošetrenie. Pre účely dovolenky sa chápe prekážka ako odpracovaný deň? Ak áno, má nárok na dovolenku za odpracované dni, t.j. 1/12 nároku za kal. rok?
    Prekážky v práci v zmysle § 144 ods. 4 Zákonníka práce sa považujú za odpracovaný deň na účely dovolenky. V tvojom prípade bude mať zamestnankyňa nárok na 1/12 dovolenky.

    Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

    Iveta1
    Zamestnanec končí PP k 31.3.09. Od 8.1.09 do 20.3.09 bol na PN a program mu automaticky vypočítal nárok na dovolenku za rok 2009 2 dni. Počítal správne?

    podľa mňa:

    1.1.09 - 7.1.09 5 PD
    8.1.09 - 20.3.09 PN
    21.3.09 - 31.3.09 7 PD
    to je spolu 12 odpracovaných dní.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Je to správne, pretože nárok na dovolenku počas PN sa kráti až keď PN trvala dlhšie ako 100 dní. V tomto prípade má nárok na dovolenku aj počas PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.