Zavrieť

Porady

poskytnute preddavky z r.2007

ahojte,

prosim pomoooc

pri robeni tohtorocnej uzavierky som zistila nezrovnalosti este z r.2007, co robila predch.uctovnicka. visi mi totiz uz v poc.stavoch 314=54,-Sk a 325A=306,-Sk. Potom, co som patrala, co za tym je som zistila este v r.2007, ze islo o zalohu na 2000,-Sk na katastralny portal (co uz dnes neexistuje)(nie je k tomu ani ta zal.fa len viem podla vypisu z banky) z coho sa potom odratavali platby ako prisli fa, ale aj to akosi nesedi lebo pri 314 mam zostatok 54,-Sk a v 321A dokonca zostatok -306,-Sk. No proste pekny bordel. ako keby tam chybala este fa a zle zauctovane.
No len chcela by som to dat aspon tento rok do poriadku, len neviem ako to preuctovat. Prosim poradte niekto!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pekný deň.
    Neviem ako pridať otázku, tak skúšam týmto spôsobom. Chcem sa pridať k tejto téme a poprosiť o radu.
    Ako vysporiadať v tomto roku úhradu fa, ktorá vznikla v roku 2007 a pri fa bol doložený doklad o úhrade, len jednoducho si to "niekto" nevšimol a mne teraz tieto faktúry, na základe svietia ako neuhradené.
    Ako postupovať? . Môžem 321 uhradiť cez 548 analytika /účtovný náklad/? alebo cez 221 (úhrada bola v roku 2007 - decembera/. Ďakujem.

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    emula1,
    čo sa týka mňa, ja by som tieto účty na základe inventúr k 31.12.2008 dala na nejaké nákladové a výnosové účty /ost.fin.nákl-výn/ nakoľko sú to úplne zanedbateľné položky

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    bronislavadurisova Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Neviem ako pridať otázku, tak skúšam týmto spôsobom. Chcem sa pridať k tejto téme a poprosiť o radu.
    Ako vysporiadať v tomto roku úhradu fa, ktorá vznikla v roku 2007 a pri fa bol doložený doklad o úhrade, len jednoducho si to "niekto" nevšimol a mne teraz tieto faktúry, na základe svietia ako neuhradené.
    Ako postupovať? . Môžem 321 uhradiť cez 548 analytika /účtovný náklad/? alebo cez 221 (úhrada bola v roku 2007 - decembera/. Ďakujem.
    Ak je pri fa priložený doklad o zaplatení, nemôžeš ho zaúčtovať cez 221 -banka! ale ja by som volila 211 - pokladňa. Inú možnosť nemáš,ak nechceš otvárať minulý rok. Naviac , čo je myslím podstatné - úhrada neovplyvní HV
    AHoj
    Dík, s tou 221 som sa sekla, myslela som tým 211, ale keby boli všetky úhrady cez banku bolo by to v účt.jednoduchšie. Len mi nie je jasné, pre mňa "bojka", ako uhradiť cez 211 keĎ na doklade je dátum úhrady december 2007 takže to asi skúsim cez 548 - analytika účtovný (nie daňový) náklad, ktorý mi tvorí pripočítateľnú položku k ZD čo v podstate neovplyvňuje daň. Ďakujem Vám.
    Pekné účtovné obdobie.

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    bronislavadurisova Pozri príspevok
    AHoj
    Dík, s tou 221 som sa sekla, myslela som tým 211, ale keby boli všetky úhrady cez banku bolo by to v účt.jednoduchšie. Len mi nie je jasné, pre mňa "bojka", ako uhradiť cez 211 keĎ na doklade je dátum úhrady december 2007 takže to asi skúsim cez 548 - analytika účtovný (nie daňový) náklad, ktorý mi tvorí pripočítateľnú položku k ZD čo v podstate neovplyvňuje daň. Ďakujem Vám.
    Pekné účtovné obdobie.
    tá 548 sa mi nezdá.
    predpokladajme, že prijatá fa bola v r. 2007 zaúčtovaná : 518/321, teda už bola raz v nákladoch a je dosť nezmyselné ju tam dávať ešte raz. Ty potrebuješ dostať preč záväzkový účet /321/ ! Preto by som volila účet pokladne.
    Upresním, bola to faktúra za tovar - 131/321, úhrada by mala byť cez pokladňu v roku 2007 - 321/211. Preto som chcela využiť účet 548 - analytika - účtovný náklad, aby som sa tej 321 zbavila. Zle rozmýšľam???? Asi áno. Ale Ďakujem .

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    bronislavadurisova Pozri príspevok
    Upresním, bola to faktúra za tovar - 131/321, úhrada by mala byť cez pokladňu v roku 2007 - 321/211. Preto som chcela využiť účet 548 - analytika - účtovný náklad, aby som sa tej 321 zbavila. Zle rozmýšľam???? Asi áno. Ale Ďakujem .
    ak si mala účet 131/321, teraz 321 treba dať na stranu MD, teda:
    321/... mne stále vycháza pokladňa. Aj si spomínalam že fa bola zaplatená.

    zoberme tvoju verziu zaúčtovať cez 548 - na ktorú stranu chceš dať účet 321? možnosti :
    a/ 321/548 - znížiš HV
    b/ 548/321 - zvýšiš záväzky
    Naposledy upravil šromo : 28.02.09 at 14:39

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Záväzok v účtovníctve zanikne:
    a) úhradou
    b) zaúčtovaním do výnosov

    Ak máš doklad o úhrade, iba nebol zaúčtovaný v účtovníctve, možno by som uvažovala tak, že ho uhradil (povedzme majiteľ) z vlastných peňazí.

    Ak by sa boli inventarizovali záväzky k 31.12.2007, bola by sa chyba našla.

    Keďže sa táto 321 neinventarizovala, z firemnej pokladnice prostriedky neboli vyplatené, tak by som zaúčtovala v roku 2008 na základe dokladu, ktorý predložil (povedzme majiteľ) -
    buď preplatenie výdavkov z pokladnice, ktoré v mene firmy platil 321/211
    alebo
    zaúčtovanie záväzku voči osobe, ktorá zaplatila za faktúru napr. 321/365

    poskytnute preddavky z r.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.