Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie PN v jednoduchom účtovníctve

Prosím o radu - ako mám zaúčtovať PN (2x vo výške cca 500Sk)? Čo to znamená, keď niekto odpovie, že o PN sa neúčtuje? Ďakujem. LouLou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    kto bol PN ? SZČO? Dostal peniaze za PN? Ak áno a nabehlo na podnikateľský účet je to PNZD.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Ahojte,
    pozeral som všetky témy na "zaúčtovanie PN" no nikde som nenašiel, či sa vlastne PN v JÚ zaúčtováva, a ak áno ako / kde ???

    Ak bol SZČO na PN v 12/2007 - 02/2008, čiže prvá PN nabehla podnikateľovi na podnik.účet v 01/2008 - posledná v 03/2008 - ako sa to zaúčtuje ? Ako PNZD?

    A ako je to u "paušalistu", ktorý bol na PN v 03/2008 a potom v 06/2008 - tiež mu nabehla PN na podnik.účet - ale keďže paušalista "nevedie účto" - vôbec sa PN nikde nerieši ???

    ĎAKUJEm krásne za odpovede ...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    manager22 Pozri príspevok
    Ahojte,
    pozeral som všetky témy na "zaúčtovanie PN" no nikde som nenašiel, či sa vlastne PN v JÚ zaúčtováva, a ak áno ako / kde ???

    Ak bol SZČO na PN v 12/2007 - 02/2008, čiže prvá PN nabehla podnikateľovi na podnik.účet v 01/2008 - posledná v 03/2008 - ako sa to zaúčtuje ? Ako PNZD áno ?

    A ako je to u "paušalistu", ktorý bol na PN v 03/2008 a potom v 06/2008 - tiež mu nabehla PN na podnik.účet - ale keďže paušalista "nevedie účto" - vôbec sa PN nikde nerieši ???

    ĎAKUJEm krásne za odpovede ...
    odpoveď v texte

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    LouLou Pozri príspevok
    Prosím o radu - ako mám zaúčtovať PN (2x vo výške cca 500Sk)? Čo to znamená, keď niekto odpovie, že o PN sa neúčtuje? Ďakujem. LouLou
    Dobrý deň.
    Prosím radu, ak príde výplata PN-ky poštovou poukážkou - tiež sa zaúčtuje ako PNZD? Alebo sa o nej v jed. účtovníctve nemusí vôbec účtovať (t.j. z dokladov ju vyhodím)? Ďakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    vierockak Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím radu, ak príde výplata PN-ky poštovou poukážkou - tiež sa zaúčtuje ako PNZD? Alebo sa o nej v jed. účtovníctve nemusí vôbec účtovať (t.j. z dokladov ju vyhodím)? Ďakujem
    Nie je potrebné o PN účtovať,nemocenské dávky sú nezdaniteľný príjem pre FO,účtuje sa o nich ako PNZD v prípade platby na BÚ,ale nie v hotovosti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vierockak Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím radu, ak príde výplata PN-ky poštovou poukážkou - tiež sa zaúčtuje ako PNZD? Alebo sa o nej v jed. účtovníctve nemusí vôbec účtovať (t.j. z dokladov ju vyhodím)? Ďakujem
    A čo tak čítať príspevky vyššie, namiesto toho aby otázka odznela v jednej téme dvakrát?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A čo tak čítať príspevky vyššie, namiesto toho aby otázka odznela v jednej téme dvakrát?
    Tuším sú ľudia pohodlní , a to nechcem do nikoho rýpať . Skutočne by stačilo si prečítať príspevky . Takže veľký súhlas s Tebou .

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A čo tak čítať príspevky vyššie, namiesto toho aby otázka odznela v jednej téme dvakrát?
    Predošlé príspevky 1-7 hovorili o príjme PN formou platby na bank. účet, nie v hotovosti. Môj príspevok (otázka) 8 je myslím v trošku inej polohe.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vierockak Pozri príspevok
    Predošlé príspevky 1-7 hovorili o príjme PN formou platby na bank. účet, nie v hotovosti. Môj príspevok (otázka) 8 je myslím v trošku inej polohe.
    Forma príjatia je irelevantná....... Či v hotovosti, či na účet, neúčtuje sa o tom.

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Forma príjatia je irelevantná....... Či v hotovosti, či na účet, neúčtuje sa o tom.
    No to snáď nie?
    Nie že by som rada rýpala (a myslím, že riešenie problému v tejto téme je už jasné z príspevku 9 od vikinka), ale podľa Vašej odpovede, keď príde PN-ka na bank. podnikateľský účet, budem sa tváriť, že tam tá platba nie je?
    To asi nie ... asi predsa len musím účtovať v tomto prípade ako PNZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.