Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti v priebehu mesiaca a platby SP

Mám živnosť popri zamestnaní a od 7.2.09 ju mám pozastavenú.Prosím o radu kolko zaplatiť a kedy do soc.poisťovni pri pozastavení prevádz.živnosti od:7.2.2009 do 6.9.2009 - 7 mesiacov.Zaplatiť celý mesiac vo februári,alebo v septembri, alebo za 7 dni vo februári a 23 dní v septembri - proste rozdeliť sumu na dni?
Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ryba60 Pozri príspevok
    Mám živnosť popri zamestnaní a od 7.2.09 ju mám pozastavenú.Prosím o radu kolko zaplatiť a kedy do soc.poisťovni pri pozastavení prevádz.živnosti od:7.2.2009 do 6.9.2009 - 7 mesiacov.Zaplatiť celý mesiac vo februári,alebo v septembri, alebo za 7 dni vo februári a 23 dní v septembri - proste rozdeliť sumu na dni?
    Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.
    Ďakujem.
    poistné sa platí mesiac pozadu - do 8. dňa nasl. mesiaca. Za mesiac január zaplatíš do 8.2. - v plnej výške, za mesiac február - do 8,3. alikv,časť za obdobie od 1.2.-6.2.09

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    ryba60 Pozri príspevok
    Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.
    V čase pozastavenia živnosti nemozes.

    ryba60 je offline (nepripojený) ryba60

    ryba60
    S tými výdavkami mi to nie je jasné,čítal som aj odpovede,že nieje to možné dať do nákladov na konci roka pri uzavierke,ak by som po uplynutí času o ktorý som žiadal nepokračoval v podnikaní.V podstate prerušenie , nie je zrušenie.
    Aj v podnik.účte mám naklady a aj tie sa nemôžu dať do nákladov v čase prerušenia ? Ako je to potom,keď mi v tomto období nabehne uhradená Fa. To ju nemôžem počas prerušenia ani zaevidovať v príjme ? Nie je mi to jasné, veď nerobím uzávierku,keď nekončím so živnosťou ?

    Prerušenie živnosti v priebehu mesiaca a platby SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.