Zavrieť

Porady

platenie dozoru

Aký je Váš názor? Známa , učiteľka, robila počas pracovnej doby dozor nad žiakmi, ktorí čakali do družiny. Tento dozor sa jej nezapočítal ako nadčasová hodina. Moja reakcia dala za pravdu riaditeľke, keďže aj pre učiteľov platí 8 hodinová pracovná doba a nešlo o priamu výchovno - vzdelávaciu činnosť. Moja odpoveď ju nepotešila, preto by ma zaujímal názor profesionálov, ktorým je jasné,čo sa v školstve považuje za nadčasovú hodinu.
Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    no mna by nenapadlo, ze by dozor ,mal byt spoplatnovany navyse, to potom aj to, ze sedim na porade, alebo ked mam rodicovske by malo byt spoplatnene? Nie zeby mi to prekazalo:-))) ale momentalne je to nezmysel.

    mjarka je offline (nepripojený) mjarka

    mjarka
    Podľa Nariadenia vlády č. 236/2004 Z.z. o rozsahu vyučovacej činnosti .... sa za nadčasovú prácu u pedagogického zamestnanca považuje hodina vyučovacej alebo výchovnej činnosti prevyšujúca základný úväzok (§ 2 ods. 5). Takže riaditeľka postupovala správne, keď známej "neuznala" dozor ako nadčasovú prácu.

    mjarka je offline (nepripojený) mjarka

    mjarka
    Pozrite aj "Usmernenie k práci nadčas" na na stránke MŠ SR: Ministerstvo školstva - Dokumenty a materiály osobného úradu - Rezortné predpisy, servisné a informačné materiály.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.