Zavrieť

Porady

Pracujúca na MD

Prosím môže mi niekto poradiť aký má "režim" pracujúca mamička na MD ? Viem, že musí pracovať na skrátený úväzok, ale neviem ako je to napríklad pri PN, alebo dovolenke - má vôbec nárok ?

vopred ďakujem
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Predpokladám, že má na mysli pracujúcu mamičku na rodičovskej dovolenke. Neviem prečo by mala pracovať na kratší pracovný pomer ? Ak je zamestnaná v pracovnom pomere t.j. na základe pracovnej zmluvy, má nárok ako každý iný zamestnanec na dovolenku, v prípade DPN aj na náhradu príjmu pri DPN a nemocenské dávky.
    Podľa platného právneho stavu do 30.06.2005 v zmysle zákona o rodičovskom príspevku, rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť (napr. v pracovnom pomere, na základe dohody o vykonaní práce, živnosti ...), dieťa nie je umiestnené v predškolskom zariadení a starostlivosť o toto dieťa zabezpečuje iná fyzická osoba (napr. starý rodič) má nárok na rodičovský príspevok vo výške 1300,- Sk. Pozor od 01.07.2005 zmena !!!

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    ja som si myslela, že jej mzda môže dosiahnuť nejaký strop, inak príde o rodičovský príspevok ...

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    To čo píšeš je už minulosťou. Áno bolo to tak, myslím že do 31.10.2002. Predtým, mohol mať rodič na RD príjem podliehajúci dani z príjmov vo výške 1/2 minimálnej mzdy, myslím.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    aha, takže mňa teraz v podstate nezaujíma, či je dotyčná na MD, alebo nie. Ja sa s ňou dohodnem na určitej pracovnej dobe, mzde a je v normálnom režime ako ostatní pracovníci, teda vrátane odvodov na SP a ZP. alebo by som si mala dať ešte na niečo pozor ?

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    martinala
    aha, takže mňa teraz v podstate nezaujíma, či je dotyčná na MD, alebo nie. Ja sa s ňou dohodnem na určitej pracovnej dobe, mzde a je v normálnom režime ako ostatní pracovníci, teda vrátane odvodov na SP a ZP. alebo by som si mala dať ešte na niečo pozor ?
    Presne ako píšeš. Posudzuješ ju ako každého iného zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.